Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Pierstnica
Zobacz Sołectwo na mapie

Witamy w Pierstnicy !!!

Sołectwo Pierstnica leży w gminie Krośnice w południowej części powiatu milickiego, w odległości ok. 60 km od Wrocławia.

Wieś Pierstnica wraz z przysiółkiem Pierstnica Mała położona jest 170 m n.p.m. u stóp Wzgórz Krośnickich, na terenie powiatu milickiego, w gminie Krośnice, na obrzeżach północnej części Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Pierstnica otoczona jest lasami, oraz położona z dala od aglomeracji miejskich. Posiada wiele walorów turystycznych.

Miejscowość zamieszkuje ponad 500 mieszkańców. Są to głównie rolnicy prowadzący małe i średnie gospodarstwa rolne. Kilka osób zajmuje się działalnością gospodarczą i handlem. Pierwsi mieszkańcy to ludność napływowa ze wschodnich i centralnych rejonów Polski.

Wieś jest usytuowana w centralnej części gminy, jest miejscem przecinania się szlaków komunikacyjnych. Przez Pierstnicę przebiega droga powiatowa. Dzięki centralnemu położeniu nasza miejscowość sąsiaduje z aktywnymi społecznie i gospodarczo miastami takimi jak: Wrocław, Oleśnica, Trzebnica i Milicz.

Pierstnicki krajobraz zachęca do odpoczynku i czerpania radości z otaczającej nas przyrody. Dlatego jeśli nigdy nie byłeś w Pierstnicy, to nadszedł czas aby do nas zawitać! Zapraszamy serdecznie!!!

przyroda

zabytki

oferta

Sołtys
Józef Sowiński
Pierstnica Mała
56-321 Bukowice
tel.:516 604579

Rada Sołecka

Honorata Jamrozik (przewodnicząca)

Anna Klis

Kazimiera Naskręt

Dariusz Szymanowski 

Radny

Eugeniusz Lis