Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera

2014

I miejsce:

Łazy  

Najaktywniejsze sołectwo, najbardziej wyróżniające się w stosunku do innych sołectw oraz widoczny rozwój w stosunku do lat ubiegłych. Wielkie dokonania w zakresie integracji, animacji, budowania oferty dla mieszkańców sołectwa oraz turystów. Silnie zintegrowana, liczna grupa aktywnych, pracowitych mieszkańców, gdzie każdy ma swoją rolę i świetnie się w niej czuje oraz spełnia. Charyzmatyczna sołtys, która umie i chce współpracować z innymi, nie tylko w obrębie własnego sołectwa. Wzór do naśladowania dla innych społeczności; konsekwencja i pracowitość. Wieś jest doskonałym przykładem właściwego rozwoju i realizacji własnej wizji, ciągle poszukuje innowacyjnych rozwiązań i środków na ich sfinansowanie, jest otwarta na pomoc innym sołectwom i zachęca je do działania.

Wybrana nagroda o wartości 5000,00 zł: patelnia elektryczna, taboret elektryczny, ekran projekcyjny.

nagroda dotatkowa ufundowana przez Szkółkę Drzewek i Krzewów Ozdobnych w Świebodowie: sadzonki do upiększenia wsi o wartości 1000,00 zł

 

II miejsce:

Granowiec 

Wieś zadbana i aktywna, stowarzyszenie Granowiec 300 aktywnie pozyskuje środki zewnętrzne, kreuje innowacyjne pomysły, działa na rzecz rozwoju oferty tematycznej wsi i questów, angażując liczne grupy mieszkańców, od dzieci po seniorów; znaczący postęp w rozwoju oferty tematycznej wsi – wioski „darów lasu”, wyraźny wzrost udziału lokalnego stowarzyszenia w pozyskiwanie zewnętrznych środków i animowania lokalnej społeczności, właściwa, godna nagrody i naśladowania współpraca wszystkich podmiotów działających w sołectwie – sołtys, rada sołecka, radni, KGW, OSP, szkoła, stowarzyszenie Granowiec 300.

 Wybrana nagroda o wartości 3000,00 zł: Zestaw naczyń do cateringu (termosy, warniki, podgrzewacze, brytfanny, czajnik).III miejsce:

Miłosławice 

Wyraźny postęp w stosunku do lat ubiegłych; sołectwo rozwija się, mieszkańcy opracowali Sołecką Strategię Rozwoju, quest, ofertę tematyczną Miłosławic jako owocowej miejscowości, wykreowali i promują swój wizytówkowy produkt lokalny – przetwory owocowe; przedstawiciele sołectwa są bardzo aktywnie zaangażowani w działania promocyjne, integracyjne i wymiany doświadczeń z innymi sołectwami; są obecni na ważnych lokalnie wydarzeniach, promują swoje okolice.

Wybrana nagroda o wartości 2000,00 zł: projektor i ekran projekcyjny.


 

wyróżnienia:

1. Ruda Milicka

Za całokształt działań i umiejętność dzielenia się wiedzą i umiejętnościami z sołectwem Duchowo.

Wybrana nagroda o wartości 2000,00 zł: rozdzielnia elektryczna, kabel, przedłużacz i tkanina obiciowa.


2. Duchowo

Za umiejętność uczenia się od lepszych, współpracy i promocji działalności.

Wybrana nagroda o wartości 1000,00 zł: odkurzacz ogrodowy.


3. Zespół Viatori w sołectwie Pakosławsko

Za skuteczne odgrywanie roli lidera wiejskiej społeczności na polu kultywowania tradycji, krzewienia kultury, aktywizacji mieszkańców i promocji sołectwa oraz regionu.

Wybrana nagroda o wartości 1000,00 zł: mikser muzyczny.