Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera

O serwisie

Serwis www.aktywni.barycz.pl został stworzony dla aktywnych mieszkańców Doliny Baryczy, chcących działać na rzecz swojej wsi oraz regionu, dzielić się pomysłami, wymieniać doświadczeniami i współpracować z innymi sołectwami oraz promować dorobek oraz ciekawą ofertę wsi wśród internautów - mieszkańców Doliny Baryczy oraz całego kraju.

W serwisie swoje strony posiadają jedynie te sołectwa, które dobrowolnie zgłosiły się do konkursu na „Najaktywniejsze Sołectwo w Dolinie Baryczy”, organizowanego w latach 2010 - 2014 przez naszą organizację - Lokalną Grupę Działania i Lokalną Grupę Rybacką "Partnerstwo dla Doliny Baryczy".

Najaktywniejsze sołectwa uzupełniając swoją stronę o ważne informacje – opis przyrody, zabytków, atrakcji, czy oferty tematycznej wsi oraz dodając na bieżąco aktualności – zaproszenia na wydarzenia, imprezy plenerowe, wspólne działania, relacjonowanie codziennego życia wsi na wzór dawnych kronik – rywalizują ze sobą pod kątem aktywności w serwisie. Te, które najczęściej dodają wpisy na stronie, są widoczne w rankingu po lewej stronie. Aktywność sołectw na www.aktywni.barycz.pl można sprawdzić również w zakładce „edycje”, gdzie można sprawdzić wszystko od I edycji (rok 2010).

Spośród 10 najaktywniejszych w serwisie sołectw, komisja co roku wybiera finalistów konkursu na „Najaktywniejsze Sołectwo w Dolinie Baryczy”, w ocenie końcowej biorąc pod uwagę jeszcze kilka innych ważnych kryteriów (więcej o nich w zakładce „o konkursie”).