Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Niezgoda
Zobacz Sołectwo na mapie

Zgoda buduje - Niezgoda gości. Witamy w zgodnej Niezgodzie!

Miejscowość Niezgoda położona jest w parku krajobrazowym „Dolina Baryczy”, Administracyjnie miejscowość położona jest w północnej części województwa dolnośląskiego w powiecie trzebnickim, z przynależnością do gminy Żmigród. Wieś rozciąga się wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 339 łączącej Żmigród z Miliczem.

Miejscowość Niezgoda położona jest w parku krajobrazowym „Dolina Baryczy”, Administracyjnie miejscowość położona jest w północnej części województwa dolnośląskiego w powiecie trzebnickim, z przynależnością do gminy Żmigród. Wieś rozciąga się wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 339 łączącej Żmigród z Miliczem. Oprócz tej drogi do Niezgody można dojechać również drogą powiatową nr 1403D prowadzącą do Wilkowa, Olszy i dalej do Pakosławia w województwie wielkopolskim. Od południa dojechać można drogą nr 1278D z Rudy Żmigrodzkiej.

Niezgoda łączy w sobie elementy atrakcyjne pod względem architektonicznym (zachowane domy o konstrukcji szkieletowej) z atrakcyjnością przyrodniczą, która stanowi główny atut miejscowości. W otoczeniu wsi znajdują się trzy stawy hodowlane, które stanowią bazę lęgową i pokarmową dla bardzo wielu gatunków ptactwa wodnego. Na południe od Niezgody znajduję się unikalny rezerwat przyrody „Olszyny Niezgodzkie”
Użytki rolne zajmują tylko 34,45% ogólnej powierzchni sołectwa. Resztę powierzchni zajmują w kolejności – lasy (60,12 % powierzchni) oraz stawy hodowlane (11,28% powierzchni)
Miejscowość bierze udział w zadaniu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”.

przyroda

zabytki

oferta

Masz jakieś pytania?
Skontaktuj się z nami Chętnie Ci pomożemy

Sołtys
Dariusz Gierus
tel.: 71 385 72 33
e-mail: niezgoda-solectwo@o2.pl

Rada Sołecka
Andrzej Prus
skype: andrzej.prus69