Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
O Naszych działaniach w 2010 roku Urządzamy się z funduszem sołeckim i z sponsorami

2010-11-28

  • W lutym podczas ferii zimowych odbył się turniej tenisa stołowego dla naszej młodzieży i młodzięży z pobliskich wiosek
  • W marcu zorganizowaliśmy przyjęcie dla naszych kobiet (kawa, placek, herbata, wino). Bierzemy udział w konkursie palmy wielkanocnej ogłoszonym przez gminny ośrodek kultury w dwóch kategoriach: młodzież do lat 16 oraz starsi od 23 lat. Nasza palma w kategorii młodzież zdobyła pierwsze miejsce. W marcu także z duża werwą i pasją młodzież nasza rusza do pracy przy przebudowie boiska powstają nowe ławki, ruszamy z budową szatni. Koronę boiska obsadzono krzewami iglastymi. Obok boiska oraz w centrum wsi powstają 3 klomby kwiatowe. Materiały budowlane oraz kwiaty i krzewy zostały zakupione z funduszu sołeckiegoNasi sportowcy z UKS Rybak Grabówka ruszają w rozgrywkach klasy C, broniąc mistrza jesieni.
  • W kwietniu nasze panie z Koła Gospodyń Wiejskich obsadzają klomby kwiatami oraz krzewami. Trwają dalsze prace przy rekultywacji boiska oraz remoncie szatni.
  • W maju trwają przygotowania do turnieju wsi odbywa się turniej piłki siatkowej.
  • W czerwcu odbywa się festyn z okazji dnia dziecka(gry, zabawy,przeciąganie liny,kiełbaski,słodycze,napoje) udzial biorą tęż dzieci z innych sołectw. Nasi piłkarze z UKS Rybak Grabówka wygrywają lige i awansują do klasy B. Jesteśmy gospodarzami turnieju wsi, wygrywamy go i awansujemy do wielkiego finału.
  • W lipcu uczestniczymy w turnieju wsi w gądkowicach. Jesteśmy także gospodarzami turnieju Piłki Nożnej pomiędzy gminami Milicz Zawonia Trzebnica Oborniki Śląskie z okazji awansu UKS Rybak Grabówka do klasy B. Gminę Milicz reprezentował zespół UKS Rybak Grabówka , który wygrał turniej, a okazały puchar wręczył nam sam Pan Burmistrz Paweł Wybierała, który wiernie kibicował przez cały turniej.
  • Sierpień to czas na dożynki wiejskie. Dzięki pozyskaniu kilku sponsorów takich jak Bank Spółdzielczy w Miliczu, Piekarnia Michalaka z Rawicza oraz sponsorzy lokalni. 21-szego sierpnia organizujemy festyn Dożynkowo sportowy z loterią Fantową. Odbył się turniej piłki siatkowej z udziałem sołectw z: Grabówki, Rudy Sułowskiej, Słączna, Piotrkosic, Dunkowa, Węgrzynowa. Drużyny otrzymały puczry oraz dyplomy. Odbyły się też konkursy dla dzieci, które prowadziły panie z Domu Kultury w Miliczu, były przejazdy bryczką pana Dolnego z Rudy Sułowskiej. W dożynkach uczestniczył burmistrz wraz z małżonką, przewodniczący rady miejskiej, pani dyrektor Ośrodka kultury oraz radni i sołtysi. Festyn zakończył się zabawą taneczną. Z Funduszu sołeckiego zakupiono naczynia stołowe oraz obrusy.
  • Wrzesień. Od 3 lat w tym miesiącu nasza młodzież pod nadzorem starszych osób uczestniczy w akcji ''sprzątania świata'' w naszym sołectwie. Delegacja naszego sołectwa uczestniczy z wieńcem dożynkowym w dożynkach gminnych. Trwają prace przy rozbudowie szatni dla sportowców. Odbywa się zebranie na, którym podjęto uchwałę na jakie cele zostaje przeznaczony fundusz Sołecki 2011 roku.
  • W Grudniu planowane jest spotkanie opłatkowe z mieszkańcami, paczki od gwiazdora dla najmłodszych oraz oraz śpiewanie kolęd. Wszystko odbędzie się w świetlicy wiejskiej.