Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Ta wieś się nie nudzi

2010-11-28

  • Nasze działania na rzecz rozwoju solectwa rozpoczeliśmy już w 2007 roku. Po wyborach sołtysa i rady sołeckiej zaczeliśmy od małego remontu świetlicy. Zostaje wymieniona instalacja elektryczna, przed świetlicą położono 20m kwadratowych chodnika i ogrodzono barierką od głównej drogi.
  • W 2008 roku powstaje grupa odnowy wsi odbywają się szkolenia warsztatowe składamy plany długo terminowe oraz krótko terminowe. W Urzędzie Marszałkowskim nasze plany zostały pozytywnie rozpatrzone i dlatego nasza wieś bierze udział w odnowie wsi dolnośląskiej. Od tego czasu wzieliśmy się ostro do pracy. Zaczeliśmy od rekultywacji boiska, zostają wycięte krzaki nawieziono gróż i ziemię. W tym miejscu powstała scena a obok niej plac taneczny. Odbył się też pierwszy po długim czasie turniej wsi pod nazwą "Biesiada u drwali" w którym zajeliśmy pierwsze miejsce, otzrymaliśmy okazały puchar i kosiarkę. Odbywają się festyny dla dzieci oraz dożynki wiejskie.
  • 2009 rok w dalszym ciągu rozbudowujemy nasze boisko powstają ławki, dwie wiaty miejsce na grill. Pod wiatą została wybudowana kuchnia polowa. Rozpoczeliśmy starania nad remontem naszej świetlicy i uzyskaliśmy zgodę, na co jest dowód że posiadamy już plan remontu kapitalnego świetlicy wraz z kosztorysem, dodatkowo otrzymaliśmy doginansowanie od burmistrza na odnowe wsi w wysokości 8 tys. złotych. Za te kwotę kupiliśmy materiały,które były nam bardzo potrzebne do zelektryzowania i zwodociągowania naszego boiska. Wszystkie prace zostały wykonane przez mieszkańów naszego sołectwa społecznie.