Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Turniej wsi 2011

2011-08-21

W dniu 17.07.2011 już po raz trzynasty na placu przed remizą w Gorzycach Małych, w miejscu zmagań trzech wiosek odbył się Turniej Wsi.

Organizatorami byli mieszkańcy a w szczególności samorzządjednej z mniejszych wiosek gminy Odolanów. W zmaganiach udział wzięli mieszkańcy z : Tarchał Wielkich, Biadek oraz Gorzyc Małych. Walczyli o „Tort Sołtysa” - fundatorem którego jest współorganizator sołtys Gorzyc M. – Paweł Barczak.

 

Po krótkim otwarciu i powitaniu zaproszonych gości  radnych powiatowych, gminnych, sołtysów oraz licznie przybyłych mieszkańców - kibiców startujących w turnieju wiosek, rozpoczęto rywalizację.

W konkurencjach uczestniczyły dzieci, młodzież i osoby dorosłe, już pierwsza potyczka przyniosła wiele emocji, co wróżyło dobrą zabawę. Emocji przybywało po rozegraniu kolejnych konkurencji, a na tablicy wyników widniało prowadzenie to jednej to drugiej drużyny, i znów po kolejnym starciu zespoły wyrównały się i był remis. Po rozegraniu wszystkich konkurencji okazało się, iż zwycięzcami turnieju zostali zawodnicy Tarchał Wielkich. 

Tak więc na oczach wszystkich wspaniały tort sołtysa Barczaka odebrali i skonsumowali dzieląc się z rywalami zawodnicy Tarchał Wielkich.

 

 A wszystko to dzięki licznym sponsorom, bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie tak wspaniałego widowiska. Następnie już przy taktach muzycznych zespołu „SANDERS” bawiono się do białego rana. Całość jak zawsze w doskonałym stylu prowadził sołtys – Paweł Barczak.