Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Gogołowickie uroczystości dożynkowe.

2014-09-08

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 16.30  od Mszy Świętej sprawowanej w intencji wszystkich Rolników i mieszkańców wsi. Mszę odprawił Ks. Adrian Kosendiak , który wygłosił piękne kazanie nawiązujące do naszej pracy w kaplicy, nawoływał do jedności wśród mieszkańców i  wzajemnego poszanowania . Następnie dokonał poświęcenia kaplicy. Wśród licznie przybyłych mieszkańców i zaproszonych gości można było zauważyć naszych rolników :  Rodzinę Kąkolów, Szlachtów, Słabickich, Stopów, Kryściaków,Beniów. Swoją obecnością zaszczycili nas również : Burmistrz Gminy Milicz- Paweł Wybierała, właściciel firmy Drew-Box – Janisław Kaczmarek i  delegacja Pań z Godnowej. Te ostatnie na zakończenie mszy wręczyły naszej Pani Sołtys  bukiet kwiatów gratulując  pięknie odremontowanej kaplicy i życząc powodzenia w dalszym sprawowaniu funkcji.
Po uroczystej mszy wszyscy zebrani udali się na plac przy świetlicy wiejskiej , gdzie już czekała orkiestra oraz inni uczestnicy dożynek. Oficjalnego przywitania zaproszonych Rolników , mieszkańców i gości dokonała Nasza Sołtysowa – Ewa Kamińska. Nie kryjąc wzruszenia dziękowała   wszystkim Rolnikom   -  za trud pracy na roli,  mieszkańcom – za pomoc przy remoncie kaplicy,  Burmistrzowi – za przyznane w ramach inicjatywy lokalnej dotacje i wszystkim, którzy przybyli  na uroczystość. Następnie wręczone zostały dożynkowe chlebki upieczone specjalnie na tę okazję przez Państwa Wandę i Jana Procajło. Wręczanie chlebków  odbyło się podczas odczytania wiersza mojego skromnego autorstwa, który  podobał się mieszkańcom i zaproszonym gościom o czym mogłam przekonać się osobiście – słysząc słowa uznania od osób przybyłych na nasze uroczystości.
Głos zabrał również sam Burmistrz, który w ciepłych słowach wyraził swoje uznanie dla naszej pracy przy remoncie kaplicy a Pani sołtys gratulował sukcesu zjednywania sobie mieszkańców w celu realizowania inwestycji we wsi i życzył powodzenia  na dalsze lata.
Po oficjalnej części wszyscy weszli do pięknie przystrojonej świetlicy gdzie czekały nakryte stoły, ciasta pieczone osobiście przez mieszkanki wioski, kawa, herbata i mnóstwo innych pyszności.
Do zabawy przygrywał zespół „Kurier”, który spełniał każdą muzyczną „ zachciankę” , a dzięki dobremu kontaktowi z bawiącymi się na naszej imprezie – był także swoistym wodzirejem.
Nie można nie wspomnieć o tym, że pogodę mieliśmy po prostu wymarzoną! Przyjemna, ciepła  (jeszcze letnia) noc sprawiła, że  czuliśmy się jakby to był środek wakacji
i bawiliśmy się wyśmienicie do czwartej nad ranem !! W trakcie trwania zabawy przygotowaliśmy jeszcze jedną niespodziankę dla naszej sołtysowej. Koło północy otrzymała okazały bukiet kwiatów od mieszkańców z podziękowaniami za całokształ działalności  oraz  zadedykowana została dla niej piosenka. smiley


Następnego dnia około południa spotkaliśmy się już w węższym gronie ( zazwyczaj do sprzątania po imprezie jest mniej chętnych ;-)  ) żeby posprzątać , pomyć naczynia no i oczywiście powspominać naszą baaardzooo udaną zabawę a przy okazji ustalić plan działań odnośnie kolejnej inwestycji jaką będziemy realizować czyli czyszczenia i ogrodzenia stawu. No bo co tak będziemy siedzieć – nie ?:-)  Coś trzeba robić wink.