Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Trzecie miejsce w Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej.

2014-07-15

W minioną niedzielę -  w ramach zacieśniania więzi sąsiedzkich -  w  Piękocinie wzięliśmy udział w VIII Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej organizowanym przez Radę Sołecką wsi Piękocin, oraz Miejsko-Gminne Zrzeszenie LZS.  W zawodach wzięły udział 4 drużyny z wsi : Piękocin, Janowo, Stawiec i Gogołowice.   W skład naszej drużyny weszli : Krzysztof Kamiński będący jednocześnie naszym  Kapitanem, Rafał Procajło, Ireneusz Procajło, Kamil Kamiński, Łukasz Pająk, Łukasz Jasiński, Mateusz Jasiński, Artur Markowski, Marcin Drozda,  gościnnie bracia Kamil, Bartek i Kacper Smulscy  z Milicza oraz Bartek Brygider ze Stawca.
Zabawnym momentem było wybieranie nazwy drużyny. Zupełnie spontanicznie i nieplanowanie nasi chłopcy zostali „ochrzczeni” nazwą „Skorpiony Ggogołowice”. Nie mieliśmy zbyt dużo czasu na zastanowienie, więc tak jakoś … właśnie… wyszło…. A może podświadomie myśleliśmy, że w takim upale poradzimy sobie tak jak skorpiony na pustyni ?  A może myśleliśmy , że już samą nazwą zniechęcimy przeciwnika ? Kto wie?
Podczas gdy nasi chłopcy kopali piłkę  - my czyli : matki, żony, narzeczone, dziewczyny, synowie , córki, sąsiedzi i sąsiadki dopingowaliśmy ich  i udzielaliśmy cennych wskazówek siedząc na kocach w cieniu brzózek.
Przy lejącym się z nieba żarze nasze „Skorpiony” z Gogołowic dawały z siebie wszystko. Gra była wyczerpująca, momentami groźna, ale suma summarum – bardzo udana. A przecież przede wszystkim o to chodziło- o dobrą zabawę!! Po zakończonych rozgrywkach nasz Kapitan odebrał z rąk organizatorów pamiątkowy puchar i dyplom dla naszej drużyny.
Hmmm… chyba będziemy musieli zrobić sobie gablotkę na ten puchar. No i na następne oczywiście. wink