Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Dzień Dziecka w Gogołowicach z Poznańską Sceną Lalkową.

2014-06-01

Wczoraj w Gogołowicach z okazji Dnia Dziecka wystąpili aktorzy Poznańskiej Sceny Lalkowejz komediowym widowiskiem pt „ Nowe przygody Tomka Wszędobylskiego”. Przedstawienie rozpoczęło sie ok 12.40. Akcja widowiska  toczyła się za murami zamku gdzie chciwy król starał się wykraść tajemniczą elektronową księgę pewnemu profesorowi, aby wykorzystać jej możliwości do swoich celów, jednakże jego niecne zamairy zostały udaremnione przez tytułowego bohatera Tomka, który pokonał złego króla i odzyskał księgę.

Kilkunastoosobowa grupa dzieci  zasiadła na specjalnie ustawionych na tę okazję krzesełkach w świetlicy. Razem  z nimi widowisko oglądały również Mamy, Babcie i Ciocie, które przyszły z dzieciaczkami. Przedstawienie trwało trochę ponad godzinę i  bardzo podobało się dzieciom – zabawne i proste dialogi bohaterów przeplatane były wesołymi piosenkami, które zachęcały do klaskania i aktywnego udziału w spektaklu. Momentami aktywność dzieci przerastała nawet samych aktorów. Dzieci chichotały, podpowiadały Tomkowi, czasem przekrzywkiwały,  a nawet same rozpoczynały i kończyły widowisko uderzając w gong po uprzednim poproszeniu o to przez aktorów.

Po obejrzeniu widowiska na dzieci  i dorosłych czekały słodkości w postaci batoników i lodów.  Później  dzieci pobawiły się  jeszcze na placu zabaw przy świetlicy, po czym rodzice lub opiekunowie zabrali je do domów.