Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Reminiscencje po zebraniu wiejskim.

2014-05-25

Jak już informowaliśmy wcześniej, wczoraj tj. 23 maja w naszej wsi odbyło się zebranie wiejskie , na którym omówione zostały ważne sprawy dotyczące naszej lokalnej społeczności.  W zebraniu uczestniczyło ok. 20 osób.
Zebranie otworzyła i poprowadziła Pani Sołtys, która rozpoczęła od powitania wszystkich, w tym zaproszonego księdza Adriana Kosendiaka  z naszej parafii. Na wstępie Pani Sołtys poprosiła mieszkańców, żeby zadbać o wizerunek naszej wsi nie tylko czynem, ale także i słowem, a czasem , jesli trzeba - brakiem słowa. Zwłaszcza jeśli takie słowa  miałyby prowadzić do niepotrzebnych konfliktów i nieporozumień.

Kolejnym punktem zebrania było  uzgodnienie harmonogramu remontu kaplicy, ogrodzenia stawu i placu zabaw. Zaczęliśmy od remontu kaplicy i tu głos zabrał ks. Adrian, który mając już doświadczenie w prowadzeniu takiego remontu wsparł nas cennymi radami i wskazówkami. Zaapelował, żeby przede wszystkim działać wspólnie, dla wspólnego dobra ogółu mieszkańców, oraz zachęcał do przekazania idei włączenia  w to nasze wspólne dzieło osobom, które nie przybyły na zebranie. Poradził nam także, by nasze plany  działania były jak najbardziej przejrzyste, czytelne i dostępne dla mieszkańców . Wszystkich rad księdza Adriana wysłuchaliśmy z uwagą i na pewno z nich skorzystamy.
Następnie   omówione zostały sprawy finansowe związane z remontem kaplicy, kolejne jego  etapy , wspólnie podjęto też decyzję nt położenia na podłodze płytek. Po za tym pojawiło się wiele innych aspektów dotyczących tej inwestycji.  Pani Sołtys poinformowała, ze w czasie  remontu kaplicy msze św. Będą odbywać się  w świetlicy, która na ten czas zmieni swoje przeznaczenie i będzie służyć wyłącznie  jako miejsce odprawiania mszy.
Następnie zajęliśmy się omówieniem planów dotyczących Dnia Dziecka. Pani Sołtys przedstawiła propozycję, by na chwilę obecną ograniczyć obchody Dnia Dziecka do obejrzenia teatrzyku, którego wystawienie zaproponował Ośrodek Kultury w Miliczu. Przedstawienie miałoby odbyć się 31 maja w godzinach południowych. Po przedstawieniu na dzieci czekałby słodki poczęstunek, po którym wzięłyby udział w konkursie plastycznym pt. „Gogołowice w moich marzeniach”.  Natomiast  „ główne obchody Dnia Dziecka” miały by miejsce  w dniach 20 i 21 czerwca . Wtedy to,  zorganizowalibyśmy biwak pod tytułem „Rycerze i Księżniczki” połączony z piknikiem rodzinnym. Impreza tego typu odbyła się już raz – w zeszłym roku – i cieszyła się niesamowitym powodzeniem zarówno wśród dzieciaczków, jak i ich rodziców. Wzorem ubiegłego roku planujemy przeróżne gry i zabawy dla dzieci i ich rodziców a dla chętnych  noclegi w namiotach. Mamy nadzieję, że pogoda nam dopisze i biwak się uda. Niewątpliwą atrakcją tegorocznego biwaku będzie pokaz zorganizowany przez „Bractwo Słowian” z Krotoszyna podczas którego dzieci będą mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących dziejów naszych przodków, oraz wziąć udział w różnych  konkurencjach zorganizowanych przez  członków bractwa.  W tym miejscu Pani Sołtys zachęciła obecnych rodziców by zadbali o przebranie swoich dzieci nawiązujące do czasów słowiańskich.
Ostatnim punktem programu zebrania był punkt dotyczący spraw różnych, oraz spraw zgłaszanych przez mieszkańców.  Nie obyło się bez małych zgrzytów, ale jak to w każdej społeczności czasem po prostu nie da się ich uniknąć, zwłaszcza jeśli istnieje kilka rozbieżnych koncepcji prezentowanych przez różne osoby.  Najważniejsze, ze udało nam się w sprawach spornych  wypracować  kompromis i do domów rozchodziliśmy się w zgodzie.