Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Gogołowice działają.

2014-04-27

  W Gogołowicach nie mamy oficjalnie zarejestrowanego żadnego Stowarzyszenia.
Na razie, bo z pewnością takowe powstanie. Upatrujemy wiele korzyści w sformalizowaniu  naszej bardzo aktywnej kilkunastoosobowej grupy mieszkańców, którzy  angażują się w działania w naszej wsi. Założenie Stowarzyszenia  - tudzież Koła Gospodyń Wiejskich  - pozwoliłoby mieszkańcom bardziej się zintegrować, wzmocniłoby  poczucie utożsamienia się z wsią, i otworzyłoby nowe możliwości w pozyskiwaniu dodatkowych funduszy z pożytkiem dla całej społeczności wiejskiej.

Póki co działamy nieformalnie, co nie znaczy, że z mniejszym zaangażowaniem. Jak już wspomniano w artykule o naszych działaniach, mamy w planach wiele imprez o charakterze integracyjnym, edukacyjnym i promocyjnym.
Praktycznie w każdym miesiącu  tego roku  albo coś się u nas działo, albo się dzieje, albo dziać będzie.

Bal charytatywny w Dunkowej, który już się odbył, mecze towarzyskie między Gogołowicami a Piękocinem – to przykłady zacieśniania współpracy i wzmacniania więzi międzysąsiedzkich.
Zaplanowaliśmy również w maju zorganizowanie warsztatów dla dzieci i nie tylko dla nich ;-) z technik ozdabiania przedmiotów metodą decoupage, osoby, które zdecydują się wziąć udział w naszych warsztatach spróbujemy nauczyć  sutaszu, scrapbookingu oraz postaramy się zagłębić w tajniki florystyki.

Biwak dla dzieci, który po raz pierwszy został zorganizowany w zeszłym roku i który cieszył się niesamowitym powodzeniem  wstępnie zaplanowaliśmy na czerwiec. Jego termin może ulec zmianie. W trakcie jego trwania oprócz oczywiście dobrej zabawy, będziemy  np. : uczyć nasze dzieci  zasad segregowania odpadów.
Poza tym będziemy organizować w naszej wsi  Dożynki, Andrzejki, Mikołajki i  Bal Sylwestrowy . Nowością będzie zorganizowanie Dnia Seniora jako dowód uznania dla osób starszych, którym wiele zawdzięczamy. Mowa przecież o naszych Babciach, Dziadkach i Rodzicach.

Mamy nadzieję, że nasze zamierzenia i zapał do pracy spotkają się z uznaniem i zaowocują wsparciem nie tylko ze strony  mieszkańców, naszych sąsiadów, ale również Instytucji i firm, którymi współpracujemy na co dzień.

Jesteśmy również bardzo przywiązani do tradycji i staramy się to przywiązanie przekazywać naszym dzieciom.  Kultywowanie przez nas tradycji przejawia się w takich działaniach jak ; wróżby andrzejkowe( których cały pokaźny pakiet mieliśmy na ostatniej zabawie zorganizowanej w zeszłym roku), wspólne przygotowywanie wieńca dożynkowego( w zeszłym roku  przygotowany przez nas wieniec zajął III miejsce w Konkursie) , wystawianie bram w noc sylwestrową ,  przygotowywanie palmy wielkanocnej.

Jest  jeszcze wiele obyczajów i tradycji, które warto kultywować i mamy nadzieję, że z każdym rokiem będziemy naszymi działaniami   do nich nawiązywać i oczywiście będziemy o tym Państwa  informować.