Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Wiosenne sprzątanie

2014-04-16

Sprzątanie   wiosenne -  22 marca 2014

Na dzień  22 marca  2014 roku  zaplanowano pierwsze wiosenne sprzątanie  wioski, do którego zaangażowało się  20 osób.
Miotły, grabie i szufle poszły w ruch aż się kurzyło! Wypielęgnowano chodnik w dole wsi, wyrwano trawę, która się tam „zalęgła”, zgarnięty został piasek, który nagromadził się przez zimę przy granicy jezdni.
Dzięki Józkowi nie musieliśmy się martwić , co zrobić z tym piaskiem – bo załadował go na przyczepkę samochodową i wywiózł.
Liście, które zalegały gdzieś na poboczach zapakowaliśmy do worków na odpady biodegradowalne i wystawiliśmy do zabrania.  Ogólnie Gogołowice zostały sprzątnięte na błysk !
Napracowaliśmy się przy tym – trzeba przyznać. Dlatego pod koniec sprzątania sołtysowa zarządziła, że dla sprzątających zorganizowane będzie ognisko koło świetlicy. Długo nie trzeba było nikogo namawiać. Zorganizowaliśmy się szybko i… ognisko już się paliło a kiełbaski się piekły. 
Od Pana Jana Procajły dostaliśmy pyszny chleb, do niego znalazł się domowy smalczyk od Agnieszki i ogóreczki konserwowe, jakieś piwko też się znalazło.  
Fajnie było tak wspólnie siąść sobie po takim wysiłku i w  poczuciu dobrze spełnionego uczynku zadbania o całą wieś posiedzieć wokół ogniska... Mimo tego, że na początku mocno wiał wiatr i musieliśmy  od niego osłaniać.