Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Bal charytatywny

2014-04-13

W dniu 1 marca 2014r. Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej wspólnie z  Sołectwem z Dunkowej  zorganizowali  Bal na rzecz  Mariuszka Gołębiewicza – mieszkańca   naszej wsi.
Mariuszek jest przesympatycznym dzieckiem, które od urodzenia musi borykać się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi. Mimo wielu cierpień i wyrzeczeń jest bardzo dzielnym chłopcem , a my  wszyscy mocno trzymamy za niego kciuki!

Z uwagi na fakt, że Mariuszek jest mieszkańcem Gogołowic -  poproszono nas o pomoc  w  przygotowaniach do balu.   Wiele osób zaangażowało  się  w organizację balu i w pozyskiwanie sponsorów. Wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni! W samej zabawie wzięło udział 20 osób z  Gogołowic, chociaż chciało więcej ale niestety  świetlica w Dunkowej  nie chciała  się  powiększyć. :-D Cały dochód   z   balu został przeznaczony na  rzecz  Mariuszka.  Warto również  zwrócić  uwagę, że  wielu ludziom   los innych nie jest  obojętny i tu należą   się wielkie   słowa uznania dla  pań , które uraczyły wszystkich przepysznymi daniami poświęcając  swój cenny czas  nie oczekując nic w zamian. 

W tym miejscu zacytuję słowa  Naszego Papieża  - Błogosławionego ( a już wkrótce Świętego) Jana Pawła II:


„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”