Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Wielkanoc tuż, tuż.

2012-04-01

Dzisiaj tj.01.04.2012r. o godzinie 10.00 w kościele p.w św.Andrzeja Boboli w Miliczu odbyło się podsumowanie IV edycji konkursu organizowanego przez Ośrodek Kultury w Miliczu, na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną.

Młodzież ubrana w  stroje ludowe z róznych regionów Polski zebrała się przed kościołem trzymając w rękach konkursowe  palmy.Uroszystość rozpoczęła się poświęceniem wszystkich palm.Następnie wyruszyła procesja wokół kościoła.Po procesji wszyscy uroczyście zostali wprowadzeni do kościoła przez prob.tutejszej parafii - ks.Kazimierza Kudryńskiego.

W trakcie mszy św. po odczytaniu Męki Pańskiej nastąpiło wręczenie nagrodzonym upominków i dyplomów przez dyrektor Ośrodka Kultury p. Edytę Jachimowską oraz ks.Proboszcza.

Ks.Proboszcz w ciepłych słowach na zakończenie podziękował wszystkim biorącym udział w konkursie,oraz dyrekcji i pracownikom Ośrodka Kultury za kultywowanie tradycji i zaprosił wszystkich do udziału w przyszłym roku.

Wśród nagrodzonych była też mieszkanka Godnowej P.Urszula Makowiecka otrzymując wyróżnienie w kategorii dorosłych.

Pani Ula powiedziała, że w przyszłym roku będzie już wiedziała jak wykonać taką palmę i na co jury oceniając zwraca uwagę.

Gratulujemy Pani Urszuli!