Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
”festiwal leśnego dziada” 1-09-2013

2013-09-13

Pomysł na festiwal leśnego dziada narodził się w raz powstaniem wsi tematycznej jako Sołectwo Dziadkowo wieś leśnych dziadów. Mamy swoje potrawy, wyroby rękodzielnicze, tradycje prapolską wyplataniu wieńca związaną plemionami słowiańskimi jak również korzystając z darów lasów grzybów, borówek, szyszek, drewna. Oraz dzięki pozyskanymi pieniędzmi w projektowi pt. Śpiewaj i tańcz razem z nami leśnymi dziadami. Z konkursu Działaj lokalnie doszły nowe pomysły na naszą wieś takie jak utworzenie się zespołów tanecznego jak i śpiewającego, również zakupione zostały stroje które uzwierciedlają dziada Słowianina w strojach aktywni mieszkańcy prezentowali się podczas festiwalu i na dożynkach wojewódzkich w Juszczynie.
Podczas festiwalu leśnego dziada wystąpiło cztery zespoły  w tym jeden chór oraz Dziadkowski zespół taneczny o nazwie Kit Kochaj i tańcz który swą nazwę uzyskał podczas imprezy po przez stworzeniu burzy mózgów wśród uczestników.
Zespoły które brały udział to :
Zespół Viatori z Pakosławska.
Zespół Pierścienie z pierstnicy
Ich troje z Jankowej.
Festiwal odwiedziło około 300 osób jak zauważyłem że nie tylko goście z powiatu Milickiego  byli ale również z Krotoszyńskiego jak Trzebnickiego widać że takie imprezy służą społeczeństwu.
Godzina 14.00 otwarcie „festiwalu leśnego Dziada” pt. Śpiewaj i tańcz razem z nami leśnymi dziadami” przez panią sołtys wsi jak również koordynator projektu. Następnie parę zdań o projekcie powiedział Marcin Mruk.(administrator projektu).
A następnie zabrali głos zaproszeni goście wójt gmin Cieszków pan Miecznikowski jak również pani Halina Niedbała dyrektor gminnego centrum kultury.
Następnie odbył się koncert zespołów oraz pokaz tańca przez zaprezentowany przez Dziadowski zespół. Podczas imprezy była przewidziana kiełbaska oraz zupy plenerowej. Od godziny 19.00 przygrywał nam zespół FOCUS aż do godziny 24.00.
W trakcie całej imprezy było można poobserwować życie osadzie plemion wędrujących w IX wieku n.e. jak również stoczyć walkę z wojem słowiańskim.

autor: Marcin Mruk