Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Festyn rodzinny - krótka relacja

2016-08-16

Więcej zdjęć z wydarzenia - zapraszamy na naszego facebooka (poniżej krótka relacja):
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.507351799475840.1073741890.100006030724071&type=1&l=09823cf388

16.07.2016r przy przepięknej pogodzie odbył się w Pakosławsku kolejny Festyn Rodzinny. Do tańca pięknie przygrywał zespół The Factory ze Świnkowa.
Były zjeżdżalnie i dmuchane zamki dla dzieci, przejażdżka wozem bojowym z OSP Cieszków, hula -hop dla dzieci i dorosłych, przeciąganie liny, rzut walonkiem, pchnięcie „kulą” (w której to konkurencji nie miał sobie równych pan Marek Waligóra z Wierzchowic) oraz wiele konkursów przygotowanych przez radną Różę Kindrat. Dzieci przygotowały prace o tematyce wakacyjnej, śpiewały piosenki, rzucały piłkami, rzutkami i jabłkami do tarczy. Organizatorzy przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek i kiełbaski z grilla. Można było kupić kiełbaski, chleb ze smalcem i ogórkiem, frytki i zapiekanki, a dochód przeznaczono na doposażenie placu zabaw.
Do późnych godzin nocnych bawili się mieszkańcy wsi i okolicznych miejscowości, a także z odległego Wrocławia i Siedlec. W imprezie wzięła udział dyrektor GCK w Cieszkowie - Halina Niedbała. Świętowano również urodziny naszego prezesa OSP Jana Mielcarka i Zbyszka Pagacza. Podziękowano również sponsorom dzięki który mógł się odbyć festyn i tym mieszkańcom, którzy pracowali przy układaniu kostki na placu wiejskim i przy krzyżu przydrożnym: Janowi Mielcarkowi, Darkowi Galantowi, Krystianowi Niewrzędowskiemu, Rafałowi Maryjowskiemu, Zbyszkowi i Jackowi Klepajczukom, Zbyszkowi Kindratowi, Patrykowi Ćwigoniowi, Zbyszkowi Stachowi, Zbyszkowi Kwiatkowskiemu, Edwardowi Ponichterowi i Robertowi Cierpińskiemu. Podczas tych prac pomagała i nad wszystkim czuwała sołtys Agnieszka Maryjowska. Na placach wiejskich zostały naprawione wiaty, zadaszono część terenu przy remizie, zamocowano ławki. Place zyskały ładny ,estetyczny wygląd - za dbałość o nie dziękujemy członkom OSP, Heniowi Lipińskiemu i pani Sołtys. Części drewniane wiat oraz ławo-stoły wykonał pan Jan Durzewski z Cieszkowa. Dziękujemy również za wielką dbałość o otoczenie przydrożnego krzyża w Pakosławsku rodzinom Klepajczuk i Ponichter.