Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Chynowej na dożynkach gminnych w Cieszkowie.

2012-09-04

Panie z KGW Chynowa skorzystały z zaproszenia sołectwa Dziadkowo, które stało się partnerem w podejmowanych w tym roku przez Stowarzyszenie „Zielona Dolina” Chynowa działaniach w ramach projektu „Aktywne środy w Zielonej Dolinie”.
 

Podczas dożynek gminnych nasze Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentowały przygotowane przez siebie dekoracje z warzyw i owoców tzw. sztukę „CARVINGU”. Podziwom niepowtarzalnych dekoracji z warzyw i owoców nie było końca. Wzbudzały one ogromne zainteresowanie wśród gości, uczestniczących w dożynkach gminnych, stąd też Ci najbardziej zachwyceni otrzymali na pamiątkę dzieła naszych Pań.

Trzeba przyznać, iż nasze członkinie KGW swoje umiejętności nieustannie rozwijają i doskonalą, tworząc wspaniałe rzeźby i zaawansowane wzory. Wykorzystują tę umiejętność zarówno podczas kameralnych uroczystości w zaciszu domowym jak i w różnego rodzaju imprezach na rzecz naszej miejscowości czy naszej gminy.

 

Cała przygoda naszych Pań z carvingiem rozpoczęła się od projektu pn.: „Carving – przyjemność dla oka”, którego inicjatorką i koordynatorką była Karolina Walczybok. To ona obudziła w naszych Paniach z KGW ogromny i twórczy potencjał.

Działalność KGW Chynowa nieustannie wspiera Wawrzyn Piec, który zapewnił transport naszych aktywnych członkiń do Cieszkowa.

 

 

Marta Gąsiorek