Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
PÓŁKOLONIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W CHYNOWEJ

2012-08-08

Organizacja półkolonii dla dzieci i młodzieży wiejskiej w Chynowej było jednym z pierwszych działań, które podjęło Stowarzyszenie „Zielona Dolina” Chynowa, po dofinansowaniu wyżej wspomnianego zadania publicznego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przygodzicach.

Uczestnikami wypoczynku letniego w okresie wakacyjnym 2012 były dzieci i młodzież wiejska w wieku od 7 do 16 lat. Liczba osób biorących udział w wypoczynku letnim wynosiła 30.
 

Celem zorganizowania takiej formy wypoczynku było propagowanie wśród dzieci i młodzieży ciekawych form spędzania wolnego czasu, rozwijanie własnych zainteresowań, integracja, a także popularyzacja walorów turystycznych i kulturowych okolicznych miejscowości. Szczególnym celem było stworzenie podczas wypoczynku letniego przyjaznej i rodzinnej atmosfery, która sprawi, iż na twarzach uczestników pojawi się uśmiech.
 

Sposób realizacji celów polegał na bezinteresownym zaangażowaniu się poszczególnych osób w organizację zadania publicznego (praca w czynie społecznym).
 

Inaugurację wypoczynku letniego stanowiła piesza wycieczka do AGRO-SPA CHYNOWA w dniu 3 lipca 2012 r., podczas której dzieci i młodzież podziwiały piękno krajobrazu i otaczającej przyrody. Tego dnia uczestnicy półkolonii, przebywając na terenie AGRO-SPA CHYNOWA, mieli okazję wziąć udział w licznych konkurencjach i rozgrywkach sportowych, zapewnionych przez właścicieli AGRO-SPA (gra w piłkę siatkową i nożną, przeciąganie liny, zabawy na mini placu zabaw). Odważne dziewczynki przedstawiły także swoje umiejętności taneczne w postaci kroków utrwalonych z zajęć ZUMBA. Pobyt w AGRO-SPA CHYNOWA zakończony został pieczeniem kiełbasek i pieczywa.

Marta Gąsiorek