Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
VIII Gminny Turniej Wsi w Chynowej

2012-08-06

24 czerwca br. w przy Sali Wiejskiej w Chynowej odbył się VIII Gminny Turniej Wsi Gminy Przygodzice. Z racji wygranej Chynowej w ubiegłorocznym VII Gminnym Turnieju Wsi w Wysocku Małym, w tym roku Chynowa, jako sołectwo, była gospodarzem  imprezy.

Oficjalne otwarcie imprezy nastąpiło przez Wójta Gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka oraz sołtysa wsi Chynowa Stanisława Gąsiorka. Następnie rozpoczęła się prezentacja uczestników turnieju, którym przewodniczyli sołtysowie poszczególnych wsi.
Do udziału w turnieju przystąpiło 13 sołectw. Rywalizowano m.in. w biegu w kaloszach, przenoszeniu wody, wyścigach w workach, biciu piany z 5 jaj, oraz w koronnej dyscyplinie turnieju - rzut chomątem. Po zaciętej walce na najwyższym podium stanęli przedstawiciele sołectwa Janków Przygodzki. Drugie miejsce zajęło sołectwo Przygodzice, które przegrało tylko jednym punktem ze zwycięskim Jankowem Przygodzkim. Trzeciem miejsce wywalczyła Dębnica.
Ważniejszy jednak od uzyskanych wyników był humor oraz dobra zabawa.  Oprawę artystyczną turnieju stworzyły dzieci z Zespołu Szkół w Chynowej, instruktorki ZUMBA Kamila Gąsiorek i Agnieszka Szymczak wraz z aktywnymi „zubowiczami” oraz zespół śpiewaczy ,,Baryczanki''.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, gdzie można było pokusić się o degustację smakowitych wyrobów kulinarnych, przygotowanych przez członkinie KGW.

Do późnych godzin nocnych pod gołym niebem trwała zabawa taneczna, podczas której gości bawił zespół muzyczny „Express”.

Organizacja turnieju odbyła się pod przewodnictwem Gminy Przygodzice, Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach, Rady Sołeckiej wsi Chynowa, Kół Gospodyń Wiejskich oraz OSP.

 

Marta Gąsiorek