Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
ZUMBA W CHYNOWEJ - OSTATNIE SPOTKANIE W TYM ROKU SZKOLNYM

2012-06-20

We wtorkowe popołudnie 19 czerwca 2012 r. na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Chynowej odbyły się ostatnie już zajęcia ZUMBA, prowadzone przez mieszkankę Chynowej - Kamilę Gąsiorek przy wsparciu ze strony Agnieszki Szymczak z Gorzyc Wielkich.

Trzeba przyznać, iż instruktorka ZUMBA – Kamila Gąsiorek zadbała o to, by program ostatnich zajęć ZUMBA w Chynowej był nieco inny od tych, które miały miejsce dotychczas.

Tego dnia do uczestnictwa w zajęciach zaproszona została instruktorka ZUMBA Marika Wojtowicz-Puchalska, która zapoczątkowała ZUMBĘ w Ostrowie Wielkopolskim. Swoją pasją zaraziła innych, m. in.: Agnieszkę Szymczak, Joannę Kanicką i Izabelę Kuszę, które również gościły podczas naszych ostatnich zajęć ZUMBA w Chynowej.

W pierwszej części zajęć wyżej wskazane instruktorki przedstawiły kilka przygotowanych przez siebie układów tanecznych ZUMBA. Następnie nasze instruktorki - Kamila i Agnieszka - kontynuowały zajęcia, przewodnicząc wszystkim uczestnikom zajęć ZUMBA.

Z kolei druga część zajęć skupiała się na rozstrzygnięciu KONKURSU NA NAJBARDZIEJ UŚMIECHNIĘTEGO I AKTYWNEGO ZUMBOWICZA. Aby stało się to możliwe do tego celu zostało powołane jury, w skład którego wchodzili następujący członkowie: Kamila Gąsiorek i Agnieszka Szymczak - instruktorki ZUMBA, Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Chynowej Beata Szczypkowska oraz jeden ze sponsorów nagród - Wawrzyn Piec.

Do rywalizacji stanęli: Marta Szych i Ilona Pilarska, Weronika Zaremba i Kinga Pacyna, Sandra Kryszczak i Beata Sieradzka, Gabriela Zaremba i Weronika Błaszczyk oraz Eryk Walas. Wszyscy zdawali się być bardzo podekscytowani, choć dobrze wiedzieli, że najważniejszy jest uśmiech na twarzy - co zawsze powtarza im instruktorka Kamila.

Podczas, gdy jury udało się na obrady nasi aktywni „ZUMBOWICZE” nie tracili czasu i kontynuowali nabyte umiejętności taneczne podczas zajęć ZUMBA. Całej grupie w tańcu przewodniczyły odważne dziewczyny, prezentując ulubione kroki taneczne.

Trzeba przyznać, iż jury miało trudny „orzech do zgryzienia”, ponieważ według punktacji dwie pary dziewczyn kwalifikowały się do zajęcia drugiego miejsca. Z uwagi na to, że nagrody dla trzech pierwszych miejsc były identyczne, wybrano losowo miejsce drugie oraz trzecie, które zajęły: Marta Szych i Ilona Pilarska oraz Weronika Zaremba i Kinga Pacyna. Dziewczyny zaprezentowały kolorowe stroje, a także ciekawe układy. Pierwsze miejsce zajął Eryk Walas, który był jedynym chłopcem startującym w konkursie. Zaimponował jury nie lada odwagą - w pojedynkę stanął do rywalizacji w konkursie, a poza tym zatańczył utwór zupełnie inny niż ten, do którego się przygotowywał, gdyż nie udało się odtworzyć muzyki z jego pen-drive’a.

Każda z uczestniczących par w konkursie otrzymała brelok z misiem, opaskę-ZUMBA na rękę i słodycze. Dodatkowo zwycięzcom konkursu zostały wręczone dyplomy oraz karnety do jacuzzi w AGRO-SPA Chynowa.

Instruktorka ZUMBA – Kamila Gąsiorek na ręce osób zaangażowanych we współpracę i organizację zajęć złożyła serdeczne podziękowania.

Nasi „ZUMBOWICZE” spisali się na medal. Okazuje się, że zarówno młodzież jak i osoby nieco starsze posiadają wyraźne umiejętności taneczne. Już nie wspomnę o dzieciach, dla których każdy krok jest możliwy do wykonania i nie sprawia im żadnych trudności. Nie trzeba chyba już nikogo przekonywać, że ZUMBA to „coś” dla duszy i ciała. Wyjątkowe chwile spędzone na parkiecie wyzwalają ogromną ilość pozytywnej energii, której efekty są widoczne w postaci uśmiechów na twarzach uczestników zajęć.

Na zakończenie zajęć ZUMBA w Chynowej wszyscy uczestnicy zajęć oraz członkowie jury stanęli do wspólnego zdjęcia, które wykonał - zaproszony przez naszą instruktorkę Kamilę - fotograf Przemysław Sójka. Zapraszam do obejrzenia foto relacji z tego zdarzenia, autorstwa wyżej wymienionego fotografa.

Zainteresowanie tą formą tańca i spędzania wolnego czasu w naszej okolicy okazało się tak duże, że nasza mieszkanka Chynowej - instruktorka ZUMBA Kamila Gąsiorek – nie poprzestała na organizacji zajęć wyłącznie dla mieszkańców Chynowej. Bowiem już od tego czwartku (21. czerwca) Kamila wraz z Agnieszką rozpoczynają prowadzenie zajęć ZUMBA w Przygodziczkach na Sali Wiejskiej. Co ciekawe zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu tj. we wtorki i czwartki. Dla zagorzałych „ZUMBOWICZóW” jest to miła informacja. Jeśli pogoda dopisze, a raczej tak ma być - przecież już prawie mamy lato – przewiduje się zorganizowanie zajęć ZUMBA w plenerze. Zdradzę tylko, że zapowiadają się nowe i ciekawe układy taneczne. Chętni i odważni uczestnicy zajęć będą mogli także przedstawić swoje własne choreografie podczas zajęć ZUMBA.

Marta Gąsiorek