Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
TANIEC Z INSTRUKTOREM NAPAWA WIGOREM I DOBRYM HUMOREM

2012-04-19

TANIEC Z INSTRUKTOREM

NAPAWA WIGOREM I DOBRYM HUMOREM

 

Mieszkańcy Chynowej w ostatnim czasie stawiają na ruch i aktywność sportową. Kolejnym dowodem na to jest fakt, iż już w tym miesiącu na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Chynowej rozpoczęły się zajęcia ZUMBA pod czujnym okiem instruktora Kamili Gąsiorek - mieszkanki Chynowej, które będą odbywały się raz w tygodniu w czwartkowe popołudnia przez okres ośmiu tygodni. Organizatorem niniejszej formy zajęć ukierunkowanych na zwiększanie aktywności ruchowej społeczności lokalnej jest Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach oraz Ludowe Zespoły Sportowe. Pomysłodawcą wyżej wymienionej formy zajęć jest Dyrektor GOK Pan Zenon Walczak. To wszystko nie odbyłoby się bez zgody i poparcia Pani Dyrektor Beaty Szczypkowskiej, która udostępniła salę gimnastyczną i sprzęt. Zapisy uczestników chętnych do wzięcia udziału w zajęciach tanecznych zostały przeprowadzone odpowiednio wcześniej przez Panią Iwonę Gąsiorek – nauczycielkę Zespołu Szkół w Chynowej, która jest mieszkanką Chynowej.

Miło zauważyć, iż wśród mieszkańców jest coraz większa świadomość tego, iż „ruch to zdrowie”. To właśnie aktywność ruchowa jest swego rodzaju eliksirem młodości: idealnie poprawia samopoczucie oraz doskonale wpływa na ogóle nasze zdrowie.  ZUMBA to fantastyczna forma spędzania wolnego czasu, można czerpać z niej korzyści w postaci uzyskania wyśmienitej formy i kondycji ruchowej.

A teraz może troszkę o tym, co właściwie rozumie się mówiąc o zajęciach ZUMBA? Warto wiedzieć, iż ZUMBA znana jest na całym świecie, stanowi innowacyjne połączenie tańca i aerobiku. Jest zainspirowana latynoskimi i międzynarodowymi rytmami takimi jak: salsa, flamenco, cha-cha, cumbia, reggaeton, samba, merengue, rumba oraz wiele wiele innych. Ta unikalna forma tańca jest odkryciem XXI wieku, której twórcą jest Beto Perez. ZUMBA stanowi formę zajęć, która idealnie modeluje sylwetkę i dzięki której czerpie się przyjemność z podejmowanego wysiłku fizycznego. ZUMBĘ charakteryzuje brak jakichkolwiek barier wiekowych, zajęcia składają się bowiem z prostych kroków tanecznych, które możliwe są do wykonania przez każdego. Muzyka wykorzystywana podczas zajęć jest dynamiczna, ekscytująca, po prostu porywa do zabawy.

Cóż wiele pisać … wiem to z własnego doświadczenia. ZUMBA napawa humorem i wprowadza w wyśmienite samopoczucie. Zresztą potwierdzi to każdy uczestnik niniejszych zajęć - wystarczy przejrzeć zamieszczoną poniżej galerię i dostrzec na twarzach wszystkich zgromadzonych szczery uśmiech. Instruktor w ramach pierwszego spotkania inauguracyjnego w dniu 19 kwietnia przygotował dla każdego uczestnika naklejkę-identyfikator, gdzie oprócz słowa ZUMBA oraz ikonki z uśmiechem można było zamieścić swoje imię. Stanowiło to dodatkową atrakcję dla uczestników i wprowadziło ich w pogodny nastrój.

Z pewnością cotygodniowe spotkania przyczynią się do integracji społeczności lokalnej, poprawy kondycji ruchowej uczestników oraz sprawią, że ich taniec stanie się pewnego rodzaju kampanią promującą aktywny tryb życia.

 

Marta Gąsiorek