Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
„Ruch to zdrowie” każdy senior to wie w Chynowej!

2012-04-04

Dnia 28.03.2012 r. na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Chynowej odbyła się impreza sportowa, wspierająca Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012. Sportowe atrakcje, jak również cała oprawa związana z tym wydarzeniem zostały przygotowane przez Klub Młodego Europejczyka, który jest prowadzony przez panią Marię Zaradną.

Hasłem przewodnim wydarzenia sportowego było: „O zdrowie dbamy z wnukami gramy”. Impreza odbywała się dodatkowo pod dwoma innymi hasłami: „LATA DOJRZAŁOŚCI – NOWE MOŻLIWOŚCI” i „AKTYWNOŚĆ SPORTOWA I SOLIDARNOŚĆ MIĘDZYPOKOLENIOWA”.

Całe przedsięwzięcie miało na celu aktywizację seniorów ze społeczności lokalnej. Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, ich babcie oraz dziadkowie, jak również rodzice dzieci. Wśród gości zaproszonych na imprezę można było dostrzec sołtysa wsi Chynowa pana Stanisława Gąsiorka oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas niniejszej imprezy nie mogło zabraknąć Dyrektorki Zespołu Szkół w Chynowej Pani Beaty Szczypkowskiej, która wyraziła aprobatę dla podejmowania takich form działań, które zwiększają aktywność społeczności lokalnej.


Zarówno dzieci jak i starsi chętnie włączali się w różnego typu gry i zabawy, zorganizowane na sali gimnastycznej. Pogoda tego dnia sprzyjała, stąd zajęcia odbyły się także na świeżym powietrzu. Na boisku szkolnym uczniowie klas I-III rywalizowali w biegach o medale. Dzieciom towarzyszył pan Hieronim Szczypkowski, sportowiec uprawiający biegi długodystansowe z KS MARATON OSTRóW WIELKOPOLSKI, który ufundował medale dla zwycięzców. Z kolei seniorzy mieli okazję przespacerować się z potocznie nazywanymi „kijkami” pod fachowym okiem instruktora „nordic walking” pani Jolanty Roguszki.

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali nagrody, które zostały przekazane przez Punkt Informacyjny Europe Direct – Południowa Wielkopolska przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim. Niniejszy punkt, korzystając z okazji zaprezentował na sali gimnastycznej własne stoisko wystawiennicze z gadżetami, ulotkami oraz materiałami informacyjnymi zarówno dla młodszych i starszych.

Wydarzenie sportowe połączyło pokolenia - seniorzy wraz ze swoimi pociechami w aktywny i miły sposób spędzili środowe popołudnie. Tak trzymać drodzy seniorzy!!!

M. Gąsiorek