Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Sprzątanie Czarnego Szlaku

2012-05-05

W sobotę 28 kwietnia w godzinach popołudniowych jedenaście osób przybyło na plac zabaw w Stawcu, aby wspólnie posprzątać Czarny Szlak przebiegający przez wieś.

Czarny Szlak rozpoczyna się pomiędzy Stacją Paliw Stenly a Zakładami Mięsnymi Smolarek w  Miliczu i ciągnie się przez ok. 2 km w stronę wsi.

Uczestnikami akcji byli w większości mieszkańcy Stawca oraz pani Małgorzata Krzyżoszczak z Milicza i Joanna Kołodziej z Wszewilek.

Przez trzy godziny udało nam się zebrać m.in. 40 worków śmieci, a także kilkanaście wiader po farbie, stare opony, walizkę, plastikowe zabawki dla dzieci.

Po udanej zbiórce śmieci biesiadowaliśmy przy ognisku piekąc kiełbaski i pijąc napoje.

Jest to już druga tego typu akcja na Stawcu. Pierwsza odbyła się 9 października 2010 r. w ramach projektu "Integrujmy się segreguj razem z nami" realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej "Dolina Baryczy" w ramach VII edycji programu "Działaj lokalnie". Wówczas udało nam się zebrać 30 worków śmieci.

Worki i odbiór śmieci zapewnił nam bezpłatnie ZUK w Miliczu, dlatego też serdecznie dziękujemy dyrektorowi Mariuszowi Dąbrowskiemu.