Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
GŁOWACZÓWKA - aktualizacja

2013-07-24

Gospodarstwo Agroturystyczne "Głowaczówka" świadczy usługi agroturystyczne od 2004 roku, a od 2009 posługuje się znakiem Dolina Baryczy Poleca, który przyznawany jest co rok, na rok.

W ofercie są noclegi, zarówno z pełnym wyżywieniem, jak i bez. Goście nie korzystający z wyżywienia mają do dyspozycji wyposażony aneks kuchenny, natomiast gościom chcącym skorzystać z posiłków proponujemy smaczną, domową kuchnię, a szczególnie polecamy dania z lokalnych ryb, przede wszystkim z karpia milickiego ze stawów milickich w Rudzie Sułowskiej. Specjalnością gospodarstwa jest galantyna z karpia, mus z karpia wędzonego, karp milicki smażony oraz karp milicki wędzony.

Od 2011 roku Głowaczówka organizuje tzw. „Kolację rybną do syta”, podczas której można zjeść różne gatunki ryb, (m. in.: karp, amur, sum, okoń, jesiotr) w niemalże każdej postaci: smażone z cebulką, panierowane w bułce tartej, wędzone, w occie, w galarecie, w postaci musu, czy też past, a także zupy rybnej.

Do dyspozycji gości są: apartament 4-osobowy z aneksem kuchennym i łazienką, dwa pokoje 4-osobowe, jeden pokój 3-osobowy, jeden pokój 2-osobowy, dwie łazienki, aneks kuchenny, duża sala kominkowa ze stołem do ping-ponga, tarczą do rzutek i zestawem kina domowego, jadalnia oraz rowery i lornetki. Dodatkowym udogodnieniem jest WIFI w całym budynku oraz telewizor w każdym pokoju.

W otoczeniu gospodarstwa znajduje się miejsce na grilla i ognisko, plac zabaw dla dzieci, łowisko komercyjne, stawy i lasy, szlaki kajakowe, rowerowe oraz konne, ścieżki przyrodnicze, ostoje ptactwa i zwierzyny.

Ponadto w najbliższej przyszłości gospodarstwo planuje poszerzyć swoją działalność o wynajem kajaków, a także innego sprzętu sportowego: kijki nordic-walking, łyżworolki i inne.

Głowaczówka bierze udział w licznych imprezach plenerowych, a także wydarzeniach kulinarnych, takich jak: Dni Karpia, a także w Konkursach - Nasze Kulinarne Dziedzictwo w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu oraz Mistrzu Karpia w Przygodzicach, gdzie  gospodarstwo zajęło pierwsze miejsce za swój mus z karpia wędzonego, co jest ogromnym wyróżnieniem.

Gospodarstwo Agroturystyczne „Głowaczówka” dwa razy w latach 2010 oraz 2012 zorganizowało plener malarsko-rzeźbiarski, w którym uczestniczyli malarze i rzeźbiarze z całej Polski, a także zza granicy. Byli między innymi Niemcy, Włosi, Hiszpanie.  Pozostawili oni piękne obrazy i rzeźby, które widoczne są w całym obiekcie – obrazy rozwieszone są na sali oraz w pokojach, natomiast rzeźby stanowią ozdobę na zewnątrz, przy grillu i miejscu na ognisko.

Gośćmi Głowaczówki w przeważającej części są rodziny z dziećmi, które chcą spędzić urlop w ciszy i spokoju, a także miłośnicy wędkowania, ptaków, dzikiej przyrody i Doliny Baryczy-Stawów Milickich. Ponadto była drużyna siatkarek i piłkarek ręcznych, a także grupa motocyklowa. Odwiedziły nas również sławy takie jak: Irena Dudzińska, Mirosław Haniszewski grający m. in. w „Na dobre i na złe”, „Czas honoru” oraz Marcin Czarnik grający w „Barwach Szczęścia”.

W gospodarstwie można także zorganizować komunię, chrzciny, a także inne, różnego rodzaju imprezy rodzinne, jak również spotkanie biznesowe, czy też szkolenie. Głowaczówka organizowała tego typu imprezy, a także małe wesele na 60 osób, dzięki czemu posiadamy niezbędne doświadczenie do organizacji takich imprez i cechujemy się profesjonalizmem i zaangażowaniem.