Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Mieszkańcy bloku nr 5 !!

2010-11-22

Mieszkańcy bloku nr. 5 w Rudzie Sułowskiej to bardzo szczególna wspólnota. Mieszkają tam ludzie którzy zawsze chętnie pracują dla wioski. To właśnie dzięki ich pracy powstaje palma wielkanocna.

Panie z koła gospodyń wiejskich to właśnie ta silna grupa która realizuje pomysły Sołtysa. Dzięki pracy na wieńcem dożynkowym mamy na swoim koncie nagrody za 2 miejcie i w tym roku za 1 miejsce. Opis jaki zawarłem już na tych stronach daje obraz całości. Część tego obrazu bez najmniejszych wątpliwości stanowią właśnie mieszkańcy domu nr. 5. Zbliża się czas świąt i znów pojawi się choinka która wspólnie ubierzemy. Pisząc te słowa nasuwa mi się wiele myśli. Jak wielu utalentowanych ludzi mieszka właśnie w tym domu. Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Pan Stefan Łodyga to jedna z najbardziej wybitnych osób naszej społeczności. Dzięki Panu Stefanowi o pseudonimie Gałązka mamy konstrukcje wieńców, remont krzyża, budową kapliczki, akcesoria dla kolędników,dyby.

Konstrukcje palmy.

W tych działaniach zawsze wspierają Pana Stefana żona Pani Helena oraz córka Kasia, która jest nauczycielką. Pani Helena Górska jest bardzo ciepłą i skromna osobą przygotowująca chodźmy słynna zupę rybna i karpia faszerowanego. Pani Helena Józefiak jest osobą pełną ciepła chętnie wspierająca nas dobrym słowem. Pani Helena bardzo chętnie włącza się w każde działanie, Córka Pani Heleny Tereska jest bardzo ambitną kobietą, jak się za coś bierze to skończy jak jest bardzo dobrze.

Kolejna osobą z domu nr.5 jest Pan Marek Góral strażak który pomógł nam przy organizacji niezapomnianego Dnia Dziecka. Przygotował w sposób profesjonalny sprzęt to zawodu gdzie dzieci mogły się po raz 1 zapoznać pracą strażaka. Okazało się ze nie jest to takie łatwe.