Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Czyżby Na ostatnim groszu?

2014-10-20

Zespół Małych Form Artystycznych złożony z mieszkańców Duchowa i Rudy Milickiej spotyka się systematycznie,  teraz przygotowując się do występu z okazji Święta Seniorów.

Jest to kolejna inscenizacja w wykonaniu tego zespołu i można powiedzieć, że coraz bardziej się rozkręcamy. Już wydaje nam się, że bardziej dopasowujemy się do potrzeb odbiorców, ale też proponujemy im nowe pomysły – w związku z tym, że nie zapowiada się to na działalność sporadyczną, przypadkową, to uznaliśmy, że trzeba przyjąć jakąś poręczniejszą nazwę zespołu. Pierwsza propozycja jaką zaproponował pan Andrzej Linek jak do tej pory nie ma zgłoszonej konkurencji – nazywa „Na ostatnim groszu” chyba wszystkim nam pasuje – choć sprawa jest otwarta. „Na ostatnim groszu” bo nie korzystamy z zewnętrznych środków finansowania i czasem trzeba będzie zrobić coś „na niby” byle oszczędnie. Bywa, że mamy mało czasu do przygotowania kolejnego spektaklu i to „na ostatnim groszu” będzie przenośnią do oszczędności czasu. Skład zespołu w każdym przedstawieniu trochę się różni w zależności od tego kto aktualnie ma wolny czasu na próby i lepiej czuje charakter przedstawienia.

Dodatkową zaletą naszych wspólnych prac nad uzgadnianiem scenariusza a później szlifowaniem formy jest coraz bardziej towarzyski charakter naszych „międzywiejskich” spotkań a nawet zastanawiamy się czy nie rozszerzyć tych spotkań o forum dyskusyjne na różne interesujące nas tematy.