Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
To nie tylko sklep!

2011-04-29

Mieszkańcy Rudy Milickiej kilka lat czekali na sklep, szczególnie osoby, które nie jeżdżą samochodami, bo od nas nie jeździ żaden środek komunikacji zbiorowej oprócz gimbusa
- szczególnie zima jest uciążliwa. Mimo, iż do Milicza jest tylko 5 kilometrów, to po śniegu jazda rowerem czy skuterem, nie należy do przyjemności, szczególnie dla osób starszych. W tym przypadku nie sprawdza się powiedzenie, że ruch to zdrowie - bez wątpienia ukute przez tego, kto nie jeździł w zimie z zakupami rowerem.

W sklepie najczęściej sprzedaje Pani Wioletta. Jak to w sklepie w małej miejscowości nie ma kolejek, choć zaopatrzenie dobre: rano świeże pieczywo, mleko, kefiry, sery, wędlina, dużo ciastek, napoje, wszystkie podstawowe produkty – herbaty, kawy, cukier itd. Zadziwiająco dużo prasy, jest też alkohol i podstawowe artykuły przemysłowe.

Pani Wioletta nie tylko sprzedaje – Pani Wioletta z dużym wdziękiem i życzliwością też rozmawia, zna wszystkich, często powie dobre słowo, nigdy nikogo nie zbywa byle czym. Ktoś, kto nie zaopatruje się w małej miejscowości, nie potrafi docenić „takiego punktu kontaktowego” jakim jest sklep. Przyzwyczajeni jesteśmy w miastach do supermarketów, w których może jest duży wybór tanich towarów, ale tam nie pogadamy przy kasie, tam oddajemy się bez reszty „nabywaniu”. U nas kupujemy przy okazji - oddajemy się rozmowie. Na szybie „naszego” sklepu można znaleźć ogłoszenie o zebraniu wiejskim a w lecie będzie można usiąść na tarasie pod parasolem i … porozmawiać.

 

Sklep Spożywczo – Przemysłowy Julia

Wioletta Judzińska

Przemysław Judziński

Ruda Milicka 17B