Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
"Radosne Przedszkolaki" już w ognisku przedszkolnym...

2010-12-19

Od kilku miesięcy niecierpliwie oczekiwały na ciekawe zajęcia z nauczycielkami, na spotkania z rówieśnikami, wspólne zabawy.

I wreszcie...

We wtorek 5 stycznia 2010 r.  do sal ogniska przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Przygodziczkach, pod opieką Mam, przybyli najmłodsi mieszkańcy wsi. Na powitanie grupy przygotowano powitalną, kolorową dekorację oraz salę do zajęć i salę do zabaw doposażoną już w atrakcyjne zabawki, gry edukacyjne, zakupione w ramach projektu „Radosny Przedszkolak”.

Tego pierwszego dnia było wzajemne poznawanie się, próby wspólnych zabaw- okazało się, że udanych oraz gry i zabawy dydaktyczne. Były tez pierwsze prace plastyczne, wyeksponowane na „przedszkolnej” gazetce ściennej, zawierające nazwiska artystów i z zainteresowanie oglądane przez rodziców i starsze rodzeństwo.

Ważnym wydarzeniem był pierwszy wspólny posiłek – podwieczorek i rozwiązywanie problemu-czy przed „przedszkolem” można w domu zjeść obiad.

Po podwieczorku i drugiej części zajęć przyszedł czas na powrót do domu.Ten pierwszy dzień pokazał, że w  kolejnych dniach będzie jeszcze więcej radości, uśmiechu i niecierpliwe oczekiwanie maluchów na kolejny, pełen niespodzianek, dzień  w przedszkolu.

 

Wdrożenie tego innowacyjnego projektu, ukierunkowanego na edukację dzieci w wieku przedszkolnym z małych miejscowości, na tworzenie dostępu do edukacji w grupach rówieśniczych dla dzieci w wieku 3 - 5 lat, na terenach, na których nie ma dostępu do przedszkoli lub jest on utrudniony  jest możliwe dzięki dotacji pozyskanej z Fundacji BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego z Warszawy przez Agroturystyczne Stowarzyszenie Ziemi Ostrowsko Ostrzeszowskiej „w Siodle” oraz współpracy ze Skołą Podstawową w Przygodziczkach.