Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Moszyce 2012 - co zrobiliśmy.

2012-08-31

Po ubiegłorocznych wyborach do organów sołectw w Moszycach nastąpiła zmiana na stanowisku sołtysa, oraz większości członków rady sołeckiej.Po wyborach nowi przedstawiciele sołectwa przystąpili z wielkim zapałem do realizacji działań rozpoczętych przez poprzedników, oraz nakreślili plan działania na przyszły rok.

Już rok 2011 przyniósł niemal 100% wykorzystanie środków funduszu sołeckiego, kilka tematycznych spotkań integracyjnych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Były to m.in : Święto pieczonego ziemniaka, Andrzejki , Mikołajki.   Podczas ubiegłorocznych dożynek zdobyliśmy dwie główne nagrody- w kategorii "Wieniec" oraz w konkurencjach sprawnościowych. Pierwszy kwartał roku 2012 to również wiele działań z naszej strony. Były spotkania integracyjne, jak również prace mające na celu poprawę jakości życia i wypoczynku w naszej miejscowości.  Udało zorganizować się "Moszyckie Ostatki", na których bawiło się ponad 120 osób. Kulminacja działań zaplanowanych na pierwsze trzy miesiące tego roku to dzień 8 marca 2012 i zaplanowany na ten dzień "Festiwal  Zdrowia I  Urody", który pozwolę sobie opisać bardziej szczegółowo. 

Święto Kobiet w tym roku przebiegało na Moszycach zupełnie inaczej niż dotychczas.Panie otrzymały upominek w postaci fachowych usług kosmetyczki, fryzjerki,masażystki. Mogły uczesać włosy według najnowszych trendów mody, uzyskać porady na temat zabiegów pielęgnacyjnych skóry, włosów, paznokci po wcześniejszym przebadaniu specjalnym aparatem, wykonać makijaż lub manicure.    Wszystko gratis! Wszystko, by piękniej wyglądać w Dniu Swojego Święta. Na imprezie gościła wróżka Ewa, która odważnym Paniom przewidywała przyszłość, pielęgniarka mierzyła  ciśnienie i rozdawała ulotki na temat zdrowego stylu życia. Profesjonalna firma przygotowała pokaz produktów wspomagających odchudzanie.Panowie oczywiście zadbali o nastrój  , uroczystości  towarzyszyła piękna muzyka. Były życzenia i wspólne zdjęcia. W spotkaniu wzięły udział przedstawicielki młodego pokoleniai nieco starszego,wykorzystując  okazję do podzielenia się swoimi doświadczeniami , a także nowinkami. O atrakcyjności imprezy świadczył fakt,że trudno było się rozstać! Sołtys Dariusz Skrzypczyński obiecał powtórkę Festiwalu  w roku przyszłym.