Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Na Gali w Chojniku

2013-05-05

W ostatnią sobotę kwietnia odbyła się w Chojniku (gm. Sośnie, pow. ostrowski) uroczysta Gala wieńcząca III edycję konkursu na „Najaktywniejsze Sołectwo Doliny Baryczy”.

Na uroczystość i po odbiór nagród specjalnym autobusem wybrała się grupa mieszkańców pod wodzą sołtysa Z. Sokołowskiego oraz kapela „Dyszel”.

Krótkie podsumowanie III edycji konkursu i działania skierowane do sołectw w roku 2012 przedstawiła p. Marta Kamińska – przewodnicząca komisji konkursowej i koordynatorka konkursu. Następnie włodarze poszczególnych gmin, wspólnie z zarządem Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” wręczali nagrodzonym i wyróżnionym pamiątkowe dyplomy. Przyjemną niespodzianką były dodatkowe upominki - drewniane zegary ścienne, ozdobione techniką decoupage, które wszyscy laureaci otrzymali od gospodarzy spotkania.

Wypada przypomnieć, że w III edycji konkursu zwyciężyło sołectwo Chojnik - „wieś pachnąca choinką przez cały rok”. Drugie było sołectwo Ruda Milicka  - tematyczna wioska ptasia. Na podium znalazło się również sołectwa Chynowa, którego domeną były dekoracje wykonane w technice carvingu. Wyróżniono jeszcze cztery sołectwa: Łazy, Dziadkowo, Pakosławsko oraz nasze Korzeńsko, o którym Jury napisało "... mieszkańcy świetnie się czują sami ze sobą i konsekwentnie współpracują na rzecz rozwoju swojego sołectwa – na działce o powierzchni przeszło 1 ha powstaje piękny Ekopark – centrum wsi dla mieszkańców, organizowane są imprezy oraz letnia szkoła przetrwania, której uczestnicy pod okiem sołtysa nabywają wielu niezbędnych w życiu dorosłym umiejętności, uczą się zaradności i samodzielności; we wsi działa też znany w regionie zespół Dyszel, który jest chlubą nie tylko mieszkańców Korzeńska". Nagrodą dla sołectwa były sprzęty kuchenne o wartości 1000 zł. Kolejną nagrodę (ławki parkowe) zdobyliśmy za prowadzenie strony internetowej, na której "...szczególnie godne uwagi są ciekawe opisy, linki do informacji zawartych w innych serwisach, dokumentacja działań z wykorzystaniem techniki krótkich filmików."

W trakcie Gali urzadzono kiermasz wiejskiego rękodzieła i potraw. Stoisko Korzeńska cieszyło się dużym powodzeniem, a potrawy przygotowane przez nasze gospodynie szybko znikały ze stołu.

Gali towarzyszyły występy artystyczne, gdzie zaprezentował się też zespół Dyszel jako reprezentant naszej wsi.

Sołtys i Rada sołecka kierują słowa podziękowania do wszystkich, który trudzili się nad realizacją konkursowych przedsięwzięć, przygotowywali prezentacje i pokazy. Serdecznie dziękujemy Zarządowi „Doliny Baryczy” za cierpliwość i konsekwencję w inicjowaniu i promowaniu lokalnej aktywności, a mieszkańcom Chojnika za ciepłe przyjęcie, bogaty program i przepyszny poczęstunek.

Więcej informacji i zdjęć można znaleźć na stronach:

- http://www.nasza.barycz.pl/index_aktualnosci.php?dzial=2&kat=21&art=717

- http://www.zmigrod.com.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=312&subsub=0&menu=2&artykul=2536&akcja=artykul