Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Turniej dla Jacka z Kaszowa

2012-10-30

W turnieju halowej piłki nożnej wzięły udział 4 zespoły: Milicz Team, Drużyna Gwiazd, Dziennikarze Sportowi z Wrocławia oraz zespół futbolu amerykańskiego Devils Wrocław. W składzie Milicza zagrali m. in. burmistrz Paweł Wybierała oraz zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Andrzej Łuczyszyn. Milicz został zresztą zwycięzcą turnieju.
Podczas imprezy licytowano gadżety przywiezione przez piłkarzy Śląska Wrocław, które zostały wylicytowane w sumie za 6,2 tys. zł. Ogólnie zysk z imprezy wyniósł 9 tys. 507,36 zł i zostanie przeznaczony na leczenie 8-letniego kaszowianina Jacka Wawrzyniaka. Jacuś 5 lat temu w wyniku nieszczęśliwego wypadku wpadł do studni i tylko odwadze swojego taty Andrzeja, który rzucił się za synkiem do studni, zawdzięcza życie.
Prezes MSPDiON Alicja Szatkowska mówiła podczas turnieju, że zebrane pieniądze zostaną przekazane na dofinansowanie zakupu specjalistycznego komputera z kaskiem za ok. 40 tys. zł. Dzięki temu komputerowi, który potrafi identyfikować ruch gałek ocznych, Jacek będzie mógł się porozumiewać z najbliższymi.