Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Karnawał z Mikołajem

2012-01-26

W balu uczestniczyło ok. 50 dzieci z Kaszowa i Koruszki pięknie przystrojonych przez rodziców w najróżniejsze stroje. Zdecydowanie najwięcej było księżniczek i czarownic, ale na parkiecie można też było dojrzeć rycerzy, kowbojów, czerwonego kapturka, żabę, spidermana, misia, wróżkę, piosenkarkę, baletnicę, tancerkę, pirata, batmana, motylka i ninję.
Dzieci razem z rodzicami tańczyły na parkiecie oraz uczestniczyły w zabawach i grach prowadzonych przez instruktorów z Ośrodka Kultury w Miliczu Joannę Kwaśniak i Andrzeja Słowińskiego. Młodzi mieszkańcy sołectwa Kaszowa z chęcią uczestniczyli w konkursach: rzucie piłką do kosza oraz do tarczy, ponadto świetnie kręciły hula-hop i skakały na skakankach. Najlepsi byli nagradzani słodkimi niespodziankami z koszyka pełnego łakoci.
Głównym punktem piątkowego balu było przybycie Świętego Mikołaja, który do Kaszowa dotarł spóźniony o blisko miesiąc. Gość z Laponii rozdał dzieciom 59 obfitych paczek ze słodyczami. Najmłodsi obdarowani mieli raptem kilka miesięcy. Mikołaj pamiętał o każdym dziecku z Kaszowa i Koruszki, nawet tym, które nie było obecne na bali (dla nich przekazał paczki na ręce pani sołtys). Zabawa była wyśmienita, a dzieci uśmiechnięte i szczęśliwe, co jest głównie zasługą pełnej inwencji pani sołtys Anny Kolasy oraz rady sołeckiej, a także pomagającej im Celiny Balwar.