Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Najnowsze video
Zapisz się do Newslettera
Kaszowo rajem grzybiarzy

2012-05-29

Jedną z największych atrakcji sołectwa Kaszowo jest ścieżka rowerowa trasą dawnej kolejki wąskotorowej, która przebiega przez sołectwo na trasie Tomaszków – Kaszowo – Kaszowo pod Miliczem. W sumie ścieżka liczy ok. 20 km i każdy korzystający z niej turysta może w dogodny sposób skorzystać z uroków sołectwa. Prawdziwą perełką Koruszki jest Ostoja. Jest to należący do państwa Kowalskich kompleks turystyczny, w którym można często dojrzeć pasące się koniki polskie czy też za pozwoleniem właścicieli zorganizować biwak.
Ok. 1,5 km za wsią Kaszowo umiejscowione jest średniowieczne grodzisko nad Baryczą. Przy nim na terenie Nadleśnictwa Milicz urządzone jest miejsce odpoczynku i biwakowania. Turystę bez wątpienia zachwyci często występujące w tamtym rejonie urokliwe starorzecza Baryczy. Wytrawne oko dojrzy tam też ślady żerowania bobrów. Pejzaże Baryczy w tamtym rejonie należą do najpiękniejszych odcinków tej rzeki. Na brzegu Baryczy umiejscowiona jest przystań – Grodzisko Kaszowo, z której często korzystają kajakarze.
W samym Kaszowie znajdują się m. in. stara remiza OSP Kaszowo, świetlica wiejska, sklep ogólnospożywczy „Helena”, plac zabaw czy też kafejka internetowa w świetlicy (Centrum Kształcenia na Odległość).
Lasy wokół naszego sołectwa są prawdziwym rajem dla grzybiarzy. Z łatwością można w nich znaleźć całe kosze prawdziwków, kurek, kozaków, podgrzybków, zajączków czy maślaków.