Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Gala podsumowująca Program Działaj Lokalnie - edycja 2015

2016-03-02

29 lutego w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym w Miliczu, odbyła się Gala Podsumowująca Programu "Działaj Lokalnie IX"  w Dolinie Baryczy, edycja 2015. Wzięło w niej udział wielu aktywnych liderów naszych sołectw.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17. Wśród zaproszonych gości byli darczyńcy Programu,  partnerzy: przedstawiciele Gmin objętych obszarem działania Ośrodka Działaj Lokalnie, przedstawiciele ośrodków kultury i bibliotek oraz  reprezentanci grup realizujących projekty w podsumowywanej edycji, aktywne sołectwa: Słączno, Łazy, Duchowo, Dziadkowo, Chojnik, Janków Przygodzki, Korzeńsko, Miłosławice, Moszyce, Przygodziczki.

Koordynator programu Sylwia Jasińska przywitała zgromadzonych gości i pokrótce  opowiedziała o celach programu Działaj Lokalnie oraz przedstawiła podsumowanie bieżącej edycji. W 2015 roku w Dolinie Baryczy o dofinansowanie ubiegało się aż 49 wnioskodawców, którzy złożyli wnioski na kwotę 248 274,93zł. Do realizacji wybrano 13 projektów. Kwota dotacji przeznaczona na ten cel wyniosła 55 000 zł.

Podczas Gali, Prezes Stowarzyszenia p. Inga Demianiuk – Ozga opowiedziała o źródłach finansowania Programu oraz wraz z przedstawicielami Zarządu p. Martą Kamińską oraz p. Janem Bernackim wręczyła podziękowania dla naszych darczyńców i partnerów – dla Banku Spółdzielczego w Miliczu, który jest naszym stałym darczyńcą i partnerem w Programie oraz dla Spółki TARCZYŃSKI S.A., a także dla samorządów lokalnych, którzy wspierają nas w działaniach promocyjno-informacyjnych oraz finansowych, poprzez uiszczanie składek członkowskich.

Głównym punktem programu była prezentacja wybranych projektów zrealizowanych podczas edycji 2015. Nasi grantobiorcy prezentowali przed publicznością swoje działania oraz opowiadali o nich w formie wywiadu, który przeprowadzał z nimi Pan Mirosław Kłopotowski z Radia Żmigród. Na scenie zaprezentowali się:

Projekty realizowane w ramach ścieżki tematycznej „ZaDziałaj dla Miasta”:

- Stowarzyszenie Viva Art. z Twardogóry z projektem pt. „ Muzyczny spacer po Twardogórze.”

- Stowarzyszenie Miłośników Ogólnopojętej Kultury z projektem pt. „Mobilne Studio Radiowe”

Projekt realizowany w ramach Inicjatywy:

- Przedstawiciele Inicjatywy Słączno z projektem pt. „ Słączno rzeźbą słynie”.

Projekt realizowany  w ramach Inicjatywy w wyniku współpracy z organizacja pozarządową:

- Stowarzyszenie "Rozwój i Edukacja" sołectwa Janków Przygodzki wraz z Zespołem Tańca Ludowego "Kosynierzy" i przyjaciele, z projektem pt. „Podarcie spódnicy”

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie:

- Stowarzyszenie "leśne dziady" z projektem pt. „Osada Leśnego Dziada”

 

Podczas prezentacji nie zabrakło ciekawych występów artystycznych, śpiewu, tańca i wielu inspirujących wypowiedzi, które z pewnością będą stanowiły cenną inspirację do kolejnych działań. Wszystko to odbywało się w otoczeniu wspaniałej wystawy zdjęć oraz przedmiotów będących efektem wzsystkich realizowanych projektów.

Na zakończenie ogłoszona została kolejna edycja Programu. Po części oficjalnej, w ramach niespodzianki oraz inspiracji do kolejnych działań, nasi goście mieli okazję wziąć udział w warsztatach z gier planszowych przeprowadzonych przez Pana Pawła Antoniewicza.

 

Sylwia Jasińska - koordynator Działaj Lokalnie

fot. Marcin Skiba