Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Zachęcamy do udziału w programie Szkoła Liderów!

2016-02-26

Szkoła Liderów prowadzi nabór do XII edycji programu Liderzy PAFW. Program ten jest jednym z najlepszych, jeżeli nie najlepszym programem  rozwojowym dla liderów i liderek środowisk lokalnych w Polsce.

Działasz w środowisku lokalnym, ludzie za Tobą podążają, dzięki Tobie pojawiają się nowe inicjatywy? A może prowadzisz organizację pozarządową, jesteś radną, burmistrzem? Chcesz pracować, tak aby Twoje działania przynosiły lepsze efekty?

Zgłoś się do udziału w wyjątkowym 12-miesięcznym, bezpłatnym Programie, dzięki któremu Twoja działalność społeczna zyska nowy wymiar i energię. Przywództwa można i trzeba się uczyć.

Liderzy PAFW to Program tworzony wspólnie przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Fundację Szkoła Liderów. Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności wyznaje zasadę, że ci, którym stwarza się możliwości, są w stanie pomyślnie kształtować swą przyszłość oraz budować struktury demokratyczne we własnym środowisku. PAFW oferuje granty oraz na wiele innych sposobów wspiera liderów organizacji pozarządowych i inicjatyw lokalnych, którzy gotowi są stawić czoła współczesnym wyzwaniom.

Fundacja Szkoła Liderów od ponad 20 lat nie tylko czerpie z zagranicznych wzorców czy sięga po uznane narzędzia (m.in. badanie Extended DISC), ale też rozwija metodologię w oparciu o własne bogate doświadczenia z pracy z ponad trzema tysiącami liderów i liderek. Założyciel Szkoły Liderów, profesor Oksfordu, Zbigniew A. Pełczyński powtarza, że „potencjalni liderzy są wszędzie. My potrafimy ich odnaleźć i wesprzeć”.

Razem łatwiej

W Programie spotkasz się z innymi liderami, tutorami, trenerami Programu i zyskasz wyjątkową okazję, aby spojrzeć na swoje działania z wielu perspektyw.


CO CIĘ SPOTKA w PROGRAMIE?

 

Indywidualna opieka tutora

Przez 12 miesięcy będziesz pracować z tutorem – osobą, która będzie Twoim opiekunem i doradcą. Tutor co miesiąc przyjedzie do Ciebie na spotkanie. Pomoże Ci określić, czego najbardziej potrzebujesz jako lider. Opracujesz swój plan rozwo­ju, który zrealizujesz w trakcie trwania Programu.

 

Szkolenia

Na czterech zjazdach szkoleniowych na­uczysz się, jak jeszcze skuteczniej angażo­wać ludzi wokół swoich celów i wzmacniać swój wpływ w środowisku, zarządzać zespołem i utrzymywać jego motywację, budować dialog tam, gdzie inni widzą tylko konflikt. Pomożemy Ci sformułować swoją wizję zmiany i stworzyć plan, który do niej doprowadzi. Weźmiesz udział w debatach, symulacjach, grach, spotkaniach z wyjąt­kowymi ludźmi.

 

Wymiana doświadczeń i nowe kontakty

Poznasz ludzi podobnych do Ciebie. Usły­szysz ich inspirujące historie. Będziecie dyskutować, śmiać się i kłócić, wymieniać doświadczenia, długo rozmawiać. Może wpadniecie na pomysł, który stanie się początkiem wspaniałego przedsięwzięcia.

 

Oferta dla absolwentów

Po opracowaniu swojego planu rozwoju, znajdziesz się w gronie absolwentów Pro­gramu. Spotkasz się z liderami na zlotach, warsztatach, spotkaniach regionalnych, wizytach studyjnych w niezwykłych miejscach. Weźmiesz udział w konkursie dotacyjnym i razem z innymi alumnami zrealizujesz wspólną inicjatywę.

 

Czy to dla Ciebie?

Do Programu zapraszamy osoby:

*  z min. trzyletnim doświadczeniem w działalności społecznej, zarówno w organizacjach pozarządowych, samo­rządzie, instytucjach lokalnych, biznesie, jak i grupach nieformalnych;

* z doświadczeniem w przewodzeniu inicjatywom, angażowaniu innych do działania;

* potrafiące opowiedzieć, jakie znaczenie ma przeprowadzona przez nich zmiana.

 

Program skierowany jest przede wszyst­kim do osób, które miały okazję zrealizo­wać przynajmniej jeden projekt w ramach wybranego programu Polsko-Amerykań­skiej Fundacji Wolności.

 

Więcej szczegółów na temat Programu na stronie interntowej:

LIDERZY PAFW

oraz na Facebooku:

SZKOŁA LIDERÓW

 

Na zgłoszenia jest czas tylko do 8 marca 2016 roku.

 

Szczegółowych informacji udzielają:

Maria Makowska, Agnieszka Szelągowska

tel.: 510 078 760 lub 22 556 82 60 (w godz.: 9:30-17:00)

e-mail: liderzy@szkola-liderow.pl