Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Sołtysi z gminy Żmigród z wizytą w najaktywniejszych sołectwach Doliny Baryczy.

2015-04-23

Aktywne sołectwa z Doliny Baryczy odwiedzili bardzo mili goście - liderzy sołectw z gminy Żmigród, będącej jedną z ośmiu gmin współtworzących LGD i LGR "Partnerstwo dla Doliny Baryczy". Grupie sołtysów towarzyszyli gminni radni z Burmistrzem Robertem Lewandowskim na czele, pracownicy gminni oraz dyrektor Zespołu Placówek Kultury Dariusz Skiba.

Dla gości przygotowaliśmy całodzienny program wizyt, który rozpoczął się w Wiosce Leśnych Dziadów - Dziadkowie (gmina Cieszków). Tu przywitali nas przedstawiciele Stowarzyszenia „Leśne Dziady” wraz z sołtys Anielą Błaszczyńską.

Posileni ciastem Dziadoszanki oraz zupą Leśnego Dziada udaliśmy się do ptasiej wioski - sołectwa Ruda Milicka (gmina Milicz), gdzie z liderkami sołectwa spotkaliśmy się przy rzeźbie św. Franciszka z Asyżu, serdecznie witającego wszystkich gości patrona ekologów i przyrodników, miłośnika ptaków. W chacie edukacyjnej p. sołtys Patalas wraz z p. Gryglaszewską opowiedziały nam wiele ciekawostek z codziennego życia sołectwa, udzielając przy tym wiele cennych wskazówek i porad. Tu mieliśmy jedyną okazję skosztowania maślanych ciasteczek w kształcie ptaków. Stamtąd spacerem przez wieś dotarliśmy do serca sołectwa – imponującego placu rekreacyjnego, stworzonego wysiłkiem i pracą mieszkańców, po drodze oczywiście zachwycając się kolorowymi ptakami zdobiącymi każde domostwo.

Ostatnim sołectwem na trasie dzisiejszego objazdu, były Łazy – ziołowa wioska w gminie Krośnice. Silna ekipa gospodyń wpierw zaprosiła nas do stołu podając sycącą zupę gulaszową cioci Halinki z paluchami ziołowymi. Następnie prezentacji sołectwa dokonała sołtys Izabela Chaszczewicz, która na koniec zaprosiła do odwiedzenia stoiska z bogatą ofertą rękodzieła autorstwa mieszkanek sołectwa oraz do udziału w wyprawie odkrywców – aktywnego spaceru po wsi.

To był super dzień pełen wrażeń i inspiracji - dziękujemy za zainteresowanie ofertą aktywnych sołectw Doliny Baryczy.

 

Marta Kamińska

"Partnerstwo dla Doliny Baryczy"