Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Na zaproszenie burmistrza Zbigniewa Potyrały w Twardogórze.

2015-03-04

PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy na spotkaniu sołtysów.

W dniu 3 marca na zaproszenie Burmistrza Twardogóry p. Zbigniewa Potyrały w spotkaniu z sołtysami udział wzięły Inga Demianiuk – Ozga i Marta Kamińska, prezes i sekretarz zarządu Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”.

Marta Kamińska przedstawiła ofertę Stowarzyszenia skierowaną do sołectw Doliny Baryczy - zachęcała twardogórskich sołtysów do założenia konta sołectwa w serwisie aktywnych sołectw www.aktywni.barycz.pl i promocji działalności i dorobku mieszkańców, uczestnictwa w objazdach organizowanych w najbliższym czasie po sołectwach - laureatach konkursu na Najaktywniejsze Sołectwo w Dolinie Baryczy (edycje 2010 - 2014), z ciekawą ofertą rekreacyjno – edukacyjno – turystyczną, czy w warsztatach z budowania oferty tematycznej wsi.

W trakcie spotkania przedstawiona została też idea programu Działaj Lokalnie, w ramach którego Stowarzyszenie aktualnie prowadzi nabór wniosków w ramach IX edycji, jak i Akademii Lidera czy pozyskiwania 1% od podatników na wsparcie aktywności lokalnej w Dolinie Baryczy.

Marta Kamińska

fot. Marcin Wrześniacki - Urząd Miasta i Gminy Twardogóra