Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Spotkanie aktywnych sołecw.

2015-02-16

W spotkaniu wzięło udział 9 z 45 zaproszonych sołectw: Duchowo, Gogołowice, Nowy Zamek, Przygodziczki, Dziadkowo, Pakosławsko, Miłosławice, Łazy i Ruda Milicka.

Na spotkanie przyjechali najaktywniejsi z aktywnych. Podsumowaliśmy 5 lat i 5 edycji konkursu, omówilismy zadania zaplanowane dla sołectw w roku 2015, które się dzieją, mimo formalnego braku konkursu, który został tymczasowo zawieszony. I tak w najbliższym czasie wydane zostaną questy, liderzy sołectw wezmą udział w 3 objazdach, podczas których poznają ofertę sołectw, które w poszczególnych edycjach konkursu zajęły wysokie pozycje (I - Dziadkowo, Pakosławsko, Potasznia, II - Chojnik, Granowiec, Chynowa i Przygodziczki, III - Łazy, Ruda Milicka i Miłosławice) oraz w wyjeździe studyjnym do wiosek tematycznych czy będą uczestniczyły w warsztatach z budowania komercyjnej oferty tematycznej wsi. Wszystkie sołectwa zostały zaproszone do aktywnego udziału w Gali na Najaktywniejsze Sołectwo, podsumowującej V edycję, która odbędzie się w Łazach -najaktywniejszym sołectwie w 2014 roku.

Dodatkowo prowadzące spotkanie Inga Demianiuk - Ozga i Marta Kamińska z Zarządu "Partnerstwa dla Doliny Baryczy" ogłosiły II edycję Akademii Lidera oraz kolejny nabór wniosków w ramach programu grantowego Działaj Lokalnie. Omówiony został też nowy serwis dla sołectw www.aktywni.barycz.pl

Pobierz prezentację ze spotkania