Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Łazy Najaktywniejszym Sołectwem w Dolinie Baryczy w roku 2014!

2014-12-31

No i stało się! Znamy już długo wyczekiwane wyniki V edycji konkursu na "Najaktywniejsze Sołectwo w Dolinie Baryczy".

Komisja konkursowa za najaktywniejsze sołectwo w roku 2014 uznała ŁAZY (gmina Krośnice)! Na kolejnym miejscu uplasował się GRANOWIEC (gmina Sośnie) a III miejsce przypadło w udziale MIŁOSŁAWICOM (gmina Milicz).

I miejsce: Łazy  - 131 pkt/ 140 pkt – nagroda rzeczowa o wartości 5000,00 zł brutto

Uzasadnienie: Najaktywniejsze sołectwo, najbardziej wyróżniające się w stosunku do innych sołectw oraz widoczny rozwój w stosunku do lat ubiegłych. Wielkie dokonania w zakresie integracji, animacji, budowania oferty dla mieszkańców sołectwa oraz turystów. Silnie zintegrowana, liczna grupa aktywnych, pracowitych mieszkańców, gdzie każdy ma swoją rolę i świetnie się w niej czuje oraz spełnia. Charyzmatyczna sołtys, która umie i chce współpracować z innymi, nie tylko w obrębie własnego sołectwa. Wzór do naśladowania dla innych społeczności; konsekwencja i pracowitość. Wieś jest doskonałym przykładem właściwego rozwoju i realizacji własnej wizji, ciągle poszukuje innowacyjnych rozwiązań i środków na ich sfinansowanie, jest otwarta na pomoc innym sołectwom i zachęca je do działania.

II miejsce: Granowiec – 101 pkt/ 140 pkt - nagroda rzeczowa o wartości 3000, 00 zł brutto

Uzasadnienie: Wieś zadbana i aktywna, stowarzyszenie Granowiec 300 aktywnie pozyskuje środki zewnętrzne, kreuje innowacyjne pomysły, działa na rzecz rozwoju oferty tematycznej wsi i questów, angażując liczne grupy mieszkańców, od dzieci po seniorów; znaczący postęp w rozwoju oferty tematycznej wsi – wioski „darów lasu”, wyraźny wzrost udziału lokalnego stowarzyszenia w pozyskiwanie zewnętrznych środków i animowania lokalnej społeczności, właściwa, godna nagrody i naśladowania współpraca wszystkich podmiotów działających w sołectwie – sołtys, rada sołecka, radni, KGW, OSP, szkoła, stowarzyszenie Granowiec 300.

III miejsce: Miłosławice – 94 pkt/ 140 pkt – nagroda rzeczowa o wartości 2000,00 zł brutto

 Uzasadnienie: Wyraźny postęp w stosunku do lat ubiegłych; sołectwo rozwija się, mieszkańcy opracowali Sołecką Strategię Rozwoju, quest, ofertę tematyczną Miłosławic jako owocowej miejscowości, wykreowali i promują swój wizytówkowy produkt lokalny – przetwory owocowe; przedstawiciele sołectwa są bardzo aktywnie zaangażowani w działania promocyjne, integracyjne i wymiany doświadczeń z innymi sołectwami; są obecni na ważnych lokalnie wydarzeniach, promują swoje okolice.

Komisja przyznała też wyróżnienia 3 sołectwom:

dla Rudy Milickiej (za całokształt działań i umiejętność dzielenia się wiedzą i umiejętnościami z sołectwem Duchowo) - nagroda rzeczowa o wartości 2000,00 zł brutto

- dla Duchowa (za umiejętność uczenia się od lepszych, współpracy i promocji działalności) – nagroda rzeczowa o wartości 1000,00 zł brutto

 - dla zespołu Viatori w sołectwie Pakosławsko – za skuteczne odgrywanie roli lidera wiejskiej społeczności na polu kultywowania tradycji, krzewienia kultury, aktywizacji mieszkańców i promocji sołectwa oraz regionu – nagroda rzeczowa o wartości 1000,00 zł brutto

Wszystkim nagrodzonym i tym nienagrodzonym jednakowo serdecznie gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności niesłabnącej aktywności!

Tym samym informujemy, że Komisja wraz z przedstawicielami Organizatora konkursu (Stowarzyszenia) podjęła decyzję o nieogłaszaniu kolejnych edycji konkursu. Nie oznacza to jednak, że nic się nie będzie działo. Z naszymi aktywnymi sołectwami nadal będziemy współpracować, choćby poprzez:

- prowadzenie serwisu www.aktywni.barycz.pl na takich zasadach jak dotychczas,

- organizacji szkoleń z zakresu budowania oferty tematycznej

- kontynuacji tworzenia i rozwijania questów

- wyjazdów do aktywnych sołectw w celu wzajemnego, lepszego poznawania oferty sołectw Doliny Baryczy,

- organizacji wyjazdu studyjnego poza Dolinę Baryczy.

A wszystko to przez najbliższe pół roku. Do dzieła więc!