Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
W V edycji konkursu konkuruje 18 sołectw z 7 gmin Doliny Baryczy.

2014-03-06

Witamy debiutanta - Gogołowice z gminy Milicz.

18 sołectw zgłosiło swój udział w V edycji konkursu na „ Najaktywniejsze Sołectwo w Dolinie Baryczy” 2014.
 
Do walki o tytuł „najaktywniejszego” stanęło 17 sołectw biorących udział w poprzednich edycjach oraz 1 sołectwo, które uczestniczy w konkursie po raz pierwszy. Debiutant to Gogołowice z gminy Milicz. Serdecznie witamy! Uczestnicy V edycji reprezentują 7 gmin Doliny Baryczy:  z gminy Cieszków zgłosiły się Jankowa, Pakosławsko i Góry, z gminy Krośnice Łazy i Pierstnica, najwięcej, bo aż 8 sołectw z gminy Milicz: Ruda Milicka, Nowy Zamek, Ruda Sułowska, Godnowa, Miłosławice, Sławoszowice, Duchowo oraz wspominane już Gogołowice, po jednym sołectwie z gminy Odolanów (Nabyszyce), Twardogóra (Bukowinka) oraz Przygodzice (Janków Przygodzki) a z gminy Sośnie Granowiec i Bogdaj. W tej edycji zabrakło reprezentantów gminy Żmigród.
 
Rozstrzygnięcie konkursu i wybór najaktywniejszego sołectwa 2014 odbędzie się dopiero pod koniec roku. Sołectwa będą oceniane przede wszystkim za swoją aktywność na polu działań na rzecz wsi i mieszkańców, dbania o miejsca wspólne we wsi, organizację spotkań integrujących mieszkańców, łączących pokolenia, zwiększania atrakcyjności wiosek, partnerskich działań, pozyskiwania środków –słowem za samodzielność i kreatywność.
 
A do tego czasu sołectwa będą zapraszane do udziału w działaniach organizowanych przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” - spotkaniach integracyjnych, warsztatach rękodzielniczych, szkoleniach z budowania oferty wsi czy planowania strategii rozwoju, wyjeździe studyjnym. Już w marcu spotkają się na szkoleniu dot. administrowania podstroną sołectwa w serwisie www.aktywni.barycz.pl, a 26 kwietnia na uroczystej Gali Podsumowującej ostatnią edycję konkursu w Dziadkowie (gm. Cieszków), który został uznany za najaktywniejsze sołectwo w Dolinie Baryczy w roku 2013.
 
Wszystkim sołectwom bez wyjątku życzymy powodzenia w konkursie! A przede wszystkim dobrej zabawy i aktywnie oraz pożytecznie spędzonego czasu!
 
 
Konkurs na "Najaktywniejsze Sołectwo w Dolinie Baryczy" jest organizowany przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” w ramach działania 4.31 Funkcjonowanie LGD, nabywanie umiejętności i aktywizacja, współfinansowane ze środków publicznych i UE w ramach osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.