Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Jarmark "Dolina Baryczy - Świąteczna Kraina" 2013 - ZAPRASZAMY!

2013-12-22

Wśród licznych atrakcji znajdą się m.in. pyszności i rękodzielnicze cudeńka wykonane przez aktywne sołectwa Doliny Baryczy.

Już w najbliższą niedzielę 22 grudnia na Milickim Rynku odbędzie się po raz kolejny świąteczny jarmark produktów lokalnych "Dolina Baryczy - Świąteczna Kraina". Jarmark rozpocznie się o godzinie 10.00, a zakończy o godzinie 17.00 przekazaniem Betlejemskiego Światełka Pokoju przez Harcerzy Hufca Powiatu Trzebnickiego na ręce mieszkańców Doliny Baryczy. 
 
Już po raz piąty Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” wraz z Współorganizatorami – gminą Milicz, Ośrodkiem Kultury w Miliczu oraz Partnerami -  Nadleśnictwem Milicz, Stowarzyszeniem Kupców Ziemi Milickiej, Użytkownikami Znaku „Dolina Baryczy Poleca” organizuje wydarzenie, które ma ożywić milicki Rynek i wprowadzić w świąteczny nastój, a przede wszystkim zachęcić Miliczan i przejezdnych gości do kupowania i próbowania rarytasów wysokiej jakości rodem z Doliny Baryczy, koniecznie z certyfikatem „Dolina Baryczy Poleca”.
 
Specjalnie na okoliczność Jarmarku lokalni producenci i restauratorzy szykują swoją ofertę w świąteczne odsłonie. Na naszych stołach dzięki temu nie zabraknie przeróżnych potraw z karpia – od faszerowanego po wędzonego lub w zalewie octowej, aromatycznych wypieków świątecznych, lukrowanych pierniczków, słodkich przetworów owocowych, jabłek, orzechów, miodów, szklanych ozdób choinkowych czy z suszu roślinnego. Na stoisku piekarni Gądkowice poza zakupem świeżutkiego pieczywa, będzie można dodatkowo samemu zdobić pierniki! Od dawna do Jarmarku szykują się aktywne sołectwa z Doliny Baryczy - na ich stoiskach będzie można zakupić świąteczne pyszności ale również różnorodne, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne i bibeloty idealnie nadające się na oryginalne upominki!
 
Nadleśnictwo Milicz zadba o piękne drzewka oraz gałązki świerkowe, a aktywne sołectwa z Doliny Baryczy, o oryginalne rękodzieło – wyroby z suszu, ręcznie wytwarzane mydełka, świece, woreczki zapachowe, czy kartki okolicznościowe.

Na scenie Jarmarku będą miały miejsce występy lokalnych solistów i zespołów, wprowadzających uczestników w przedświąteczną atmosferę. Zmarznięci wystawcy i goście będą mogli schronić się przy ognisku oraz rozgrzać się gorącą zupą rybną lub czerwonym barszczem a nawet grzanym winem. Na Jarmarku nie zabraknie świętego Mikołaja ze słodkościami dla wszystkich chętnych, a także licznych animacji dla najmłodszych połączonych m.in. ze spektaklem pt. "Mikołaj w tarpatach!".

ZAPRASZAMY!