Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Znamy wyniki plebiscytu publiczności w konkursie SOŁECTWO W SIECI

2013-06-08

W internetowym konkursie zorganizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, pod patronatem honorowym ministra administracji i cyfryzacji Michała Boni, uczestniczyło w sumie 230 sołectw z całej Polski, w tym dwa z Doliny Baryczy. Oddano ponad 11 000 głosów.

Publiczności najbardziej do gustu przypadła strona sołectwa Racławice z województwa opolskiego www.raclawice.net, która otrzymała rekordową ilość głosów - 894 i pozostawiła daleko w tyle konkurencję. Jak mówią organizatorzy, strona ta dość szybko stała się liderem w głosowaniu i utrzymała prowadzenie do samego końca. Co ciekawe ok. 10% głosów na tę stronę pochodziło z innych województw. Administrator strony w nagrodę otrzymał aparat cyfrowy oraz nagrodę niespodziankę dla społeczności swojej wsi. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Z terenu Doliny Baryczy w ogólnopolskich zmaganiach uczestniczyły dwa sołectwa - z województwa dolnośląskiego Ruda Milicka a z województwa wielkopolskiego Janków Przygodzki, które rywalizują też w naszym regionalnym konkursie na "Najaktywniejsze Sołectwo w Dolinie Baryczy".

Ruda Milicka, która zgłosiła swoją stronę na serwisie www.aktywni.barycz.pl, zebrała, między innymi dzięki Państwa wsparciu, łącznie 204 głosy, co pozwoliło jej zająć 2. miejsce wśród 24 dolnośląskich sołectw a w skali kraju miejsce 10 (na 230 uczestników)! Serdecznie gratulujemy redaktorom strony Rudy Milickiej i wszystkim mieszkańcom!

Natomiast strona reprezentującego Wielkopolskę Jankowa Przygodzkiego www.stowarzyszenie.jankowprzygodzki.pl otrzymała głosów 157, co uplasowało ją na 1 miejscu w województwie (statowało 29 sołectw) a na 13. w skali całego kraju! Również gratulujemy!

Wysokie pozycje nadbaryckich sołectw są dowodem na wzmożoną aktywność mieszkańców naszego regionu, z czego należy się bardzo cieszyć i życzyć dalszych sukcesów!

Marta Kamińska 

"Partnerstwo dla Doliny Baryczy"