Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
21 sołectw zgłosiło udział w IV edycji konkursu w roku 2013.

2013-03-08

To już IV edycja Konkursu. Poprzednie również cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Do rywalizacji stanęło 16 sołectw biorących udział w poprzednich edycjach oraz 5 uczestniczących w konkursie po raz pierwszy. Wśród debiutantów są Miłosławice i Sławoszowice z gminy Milicz, Janków Przygodzki z gminy Przygodzice oraz sołectwa Bogdaj i Kuźnica Kącka z gminy Sośnie. Uczestnicy IV edycji reprezentują wszystkie 8 gmin Doliny Baryczy: z gminy Cieszków 5 sołectw (Jankowa, Ujazd, Pakosławsko, Dziadkowo i Góry), 2 z gminy Krośnice (Łazy i Pierstnica), 7 z gminy Milicz (Ruda Milicka, Nowy Zamek, Godnowa, Stawiec, Miłosławice, Sławoszowice, Ruda Sułowska, 1 z gminy Odolanów (Nabyszyce), 1 z gminy Przygodzice (Janków Przygodzki), 3 z gminy Sośnie (Granowiec, Kuźnica Kącka, Bogdaj), 1 z gminy Twardogóra (Bukowinka) oraz 1 z gminy Żmigród (Korzeńsko). 

Rozstrzygnięcie konkursu i wybór najaktywniejszego sołectwa 2013 odbędzie się dopiero pod koniec roku. Sołectwa będą oceniane przede wszystkim za swoją aktywność na polu działań na rzecz wsi i mieszkańców, dbania o miejsca wspólne we wsi, organizację spotkań integrujących mieszkańców, łączących pokolenia, zwiększania atrakcyjności wiosek, partnerskich działań, pozyskiwania środków –słowem za samodzielność i kreatywność. W międzyczasie sołectwa będą zapraszane do udziału w działaniach organizowanych przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” - spotkaniach integracyjnych, warsztatach rękodzielniczych, szkoleniach z budowania oferty wsi czy planowania strategii rozwoju, wyjeździe studyjnym. Już w marcu spotkają się na szkoleniu dot. administrowania podstroną sołectwa w serwisie www.aktywni.barycz.pl a w 20 kwietnia na Gali podsumowującej ostatnią edycję konkursu w Chojniku (gm. Sośnie), który został uznany za najaktywniejsze sołectwo w Dolinie Baryczy w roku 2012.

Marta Kamińska
Koordynator konkursu

"Partnerstwo dla Doliny Baryczy"

Konkurs na "Najaktywniejsze Sołectwo w Dolinie Baryczy" jest organizowany przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” w ramach działania 4.31 Funkcjonowanie LGD, nabywanie umiejętności i aktywizacja, współfinansowane ze środków publicznych i UE w ramach osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.