Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Komisja konkursowa już po wizytach w sołectwach

2012-12-22

W dniu 19 grudnia Komisja Konkursu na „Najaktywniejsze Sołectwo w Dolinie Baryczy” 2012 odbyła ostatnie spotkania w aktywnych sołectwach Doliny Baryczy.

Przez ostatni tydzień 6 – osobowe Jury w składzie Marta Kamińska, Beata Piekalska, Halina Smolińska, Zofia Pietryka, Piotr Kryszczak oraz Paweł Chudy odwiedzało sołectwa, wytypowane do finału na podstawie całorocznej aktywności w serwisie www.aktywni.barycz.pl oraz złożonego sprawozdania końcowego. Wśród sołectw, które odwiedziła Komisja znalazły się: Korzeńsko w gminie Żmigród, Godnowa i Ruda Milicka w gminie Milicz, Łazy i Pierstnica w gminie Krośnice, Dziadkowo i Pakosławsko w gminie Cieszków oraz Chojnik w gminie Sośnie i Chynowa w gminie Przygodzice.

W większości sołectw na Komisję czekały spore reprezentacje wsi, przy apetycznie zastawionych, świątecznych stołach. Przedstawiciele wsi z entuzjazmem opowiadali o wspólnych działaniach, podjętych inicjatywach, zrealizowanych projektach, chwalili się sukcesami, dzielili swoimi pomysłami na dalsze działania, pomysłami na swoją wieś, a niektóre sołectwa przygotowały prezentacje kronik sołeckich i rękodzieła wytwarzanego przez mieszkańców wsi a nawet programy artystyczne – występy kapel ludowych czy chóru. Wszystkim spotkaniom towarzyszyła bardzo serdeczna atmosfera, sprzyjająca długim i ciekawym rozmowom. Komisja miała okazję nie tylko zadawać pytania ale też udzielać rad i wskazówek co do dalszego rozwoju sołectwa, budowania oferty tematycznej wsi, korzystania ze środków zewnętrznych czy zakładania stowarzyszeń.

Po wizytach w 9 sołectwach przyszedł czas na podjęcie decyzji, które z nich jest najbardziej aktywne. Dość powiedzieć, że poziom w tym roku jest bardzo wyrównany i niesamowicie wysoki i nie ma widocznego faworyta . Przed Komisją więc bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie, na które ma czas do końca 31 grudnia.

Zobacz zdjęcia z wizyt w sołectwach

Marta Kamińska – koordynator
Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”