Zapraszamy na wydarzenia

Brak wydarzeń tego typu

Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie znajdują się aktywne sołectwa

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Szkolenie dla sołectw w ramach III edycji Konkursu na Najaktywniejsze Sołectwo w Dolinie Baryczy

2012-03-21

Zapraszamy w środę 21 marca do sali konferencyjnej Centrum Aktywności Lokalnej w Miliczu na godz. 17.00

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” zaprasza sołectwa zgłoszone do III edycji Konkursu na "Najaktywniejsze Sołectwo w Dolinie Baryczy" na spotkanie szkoleniowe, które odbędzie się 21 marca (środa) w sali konferencyjnej (parter) Centrum Aktywności Lokalnej, pl. ks. E. Waresiaka 7 w Miliczu na godz. 17.00.

 

Do udziału w szkoleniu zapraszamy maksymanie do 3 przedstawicieli każdego sołectwa. Obowiązkowo w spotkaniu musi uczestniczyć osoba, która będzie redagowała stronę sołectwa w serwisie www.aktywni.barycz.pl.

Uprzejmie prosimy sołectwa, które przystąpiły po raz pierwszy do konkursu bądź nie zamieszczały wcześniej informacji o swoich działaniach w serwisie, o przygotowanie w wersji elektronicznej (na płycie CD lub pendrive) informacji o sołectwie - wizytówki oraz kilku zdjęć miejscowości. W trakcie szkolenia będzie możliwość nauczenia się sztuki zamieszczenia informacji na serwisie.

Plan szkolenia:

* Przedstawienie sołectw

* informacja o Konkursie: idea i zasady, kryteria oceny przez Komisję Konkursową

* Podsumowanie poprzednich edycji, informacje o Gali Podsumowującej II edycję/2011

* Funkcjonowanie serwisu – dobre przykłady, często popełniane błędy

* Sprawozdanie a merytoryczna zawartość serwisu (jak dokumentować prace wsi, identyfikacja potrzeb szkoleniowych, zebranie danych do harmonogramu pracy komisji)

* plany szkoleń w ramach Funkcjonowania LGD, możliwości wsparcia (Małe Projekty , Działaj Lokalnie / omówienie zasad)

* wymiana doświadczeń, przedstawienie harmonogramu planowanych spotkań związanych z Konkursem na "Najaktywniejsze Sołectwo w Dolinie Baryczy" - III edycja

Prosimy o potwierdzenie obecności oraz liczy osób uczestniczących w spotkaniu do 20 marca (wtorek)  telefonicznie -  713830432 bądź mailowo partnerstwo@nasza.barycz.pl