WITAJ we wsi Przygodziczki
clkzobacz listę artykułów

Wizyta Biskupa w szkole

12 maja 2013
 
 

Wizyta biskupa w szkole

 

Dnia 25 kwietnia 2013 roku powitaliśmy  w naszej szkole Jego Eminencję ks. bp. Seniora Stanisława Napierałę, który odwiedził nas w towarzystwie  swojego kapelana Ks. Prałata Macieja Jóźwiaka oraz Proboszcza Księdza Kanonika Edmunda Sieczki.

 Dostojnego gościa uczniowie powitali radosną pieśnią: ”Oto jest dzień, który dał  nam Pan”. Pani Dyrektor Renata Skorupa witając  naszych Gości, przypomniała historię szkoły , wspomniała o walorach miejscowości, a także wyraziła wdzięczność za współpracę z Księdzem Proboszczem. Następnie uczniowie przedstawili scenę z życia Pana Jezusa. Uwieńczeniem były życzenia , kwiaty i upominki złożone na ręce ks. Biskupa.

Po ceremonii powitania, głos zabrał Biskup Kaliski Stanisław Napierała. Nawiązał do misji wychowawczej szkoły – wychowania w szacunku dla siebie i innych, poruszył  zadania  Kościoła we współczesnym świecie , podkreślając potrzebę powołań kapłańskich i zakonnych. Skierował słowa uznania za przedstawioną przez uczniów scenkę z Ewangelii . Zaznaczył ,że uczniowie naszej szkoły nie powinni nigdy czuć się gorsi od swoich rówieśników z miejskich szkół, gdyż uczą się w szkole z wieloletnią tradycją, która otwiera przed nimi ,,drzwi na świat.” Opowiadał  też o  czasach, gdy sam był uczniem i zasiadał w szkolnej ławce . Zachęcał też uczniów do nauki , szczególnie nauki języków obcych.  

W dalszej części spotkania Ksiądz Biskup odpowiadał na pytania dzieci. A dzieci pytały o zapamiętane z czasów szkoły wiersze,  o podróże  Jego Ekscelencji  oraz o historię powołania ks. Biskupa.

Na zakończenie Ksiądz Biskup podziękował serdecznie za upominki przekazane przez Pana Wójta Krzysztofa Rasiaka oraz bukiet kwiatów wykonany własnoręcznie przez panią Bogusławę Guździoł , babcię dwojga uczniów i pracownika szkoły .Po wspólnej modlitwie odbyło się spotkanie grona pedagogicznego , rodziców i  pracowników szkoły z Biskupem.

Wizyta upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze. Była dla wszystkich głębokim przeżyciem, pozostanie na kartach kroniki i w pamięci jej uczestników.