WITAJ we wsi Pakosławsko
clkzobacz listę artykułów

Festyn Rodzinny

26 lipca 2011

Jest sobotni, piękny, letni dzień.

16.07 - tego dnia na placu przy remizie strażackiej odbył się V Festyn Rodzinny, poprzedzający go prezentacja multimedialna przygotowana przez Monikę Maryjowską i Różę Kindrat. Pokaz obejmował dzieje wsi od XIV w. aż po współczesność. Mieszkańcy mogli obejrzeć kronikę i usłyszeć pieśni z repertuaru Mazowsza w wykonaniu Naszego zespołu, prowadzonego przez p. Frajman.

Na festynie nie zabrakło konkursów (rzut walonkiem, gdzie prym wiedli: PaniMałgorzata Deląg; Pan – Zbyszek Pagacz)

Jury oceniało prace rysunkowe dzieci o tematyce „Letnie impresje”, „NIEdla narkotyków, alkoholu i nikotyny”

I miejsce przyznano Nikoli Smole i Dorocie Golec

Wielkim powodzeniem cieszyły się przejażdżki na kucyku Piracie, którego przyprowadził p. Szymanek z Rakłowic, oraz bryczką która ciągnęła wdzięczna klacz Malwinka p. Michała Gładkowskiego, który przyjechał z Cieszkowa wraz z p. Agnieszką.

Strażacy z Brzezin dostarczyli dzieciom wiele atrakcji wożąc je przy włączonym sygnale wozem bojowym. Dzięki zaangażowaniu grupy mieszkańców i szerokiemu gestowi sponsorów przeprowadzono loterię fantową, częstowano wszystkich grochówką od p. Grzeszczuka, oraz innymi daniami.

Imprezę zaszczycili swoją obecnością wójt Gminy Cieszków Ignacy Miecznikowski, Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Załężny, pracownicy GCK w Cieszkowie (R. Michalak, M. Mądrecka) oraz tłumnie przybyli mieszkańcy okolicznych miejscowości, a nawet Wrocławia, Kanady i Słowenii. Był zespół grający, firma cateringowa, wesołe miasteczko oraz przedstawicielki firmy Oriflame.

Zabawa trwała do wczesnych godzin porannych

Organizatorzy: Rada Sołecka, OSP i KGW serdecznie dziękują tym wszystkim, dzięki którym udał się kolejny festyn.